Esileht

Hõbeakadeemial edukas hooaeg

25.04.2018

4. mail toimub TLÜ Rakvere kolledži Hõbeakadeemia 3. hooaja lõpuloeng, ka antakse pidulikult üle tunnistused. Loengu peab Rakvere kolledži vilistlane ja praegune linnapea Marko Torm, kes kõneleb Rakvere arengutest.

2015. aastal alanud Hõbeakadeemia loengusari Rakvere ja Lääne-Virumaa eakatele (60+) on leidnud kolme aastaga kindla koha ja ka tunnustuse. 2016. aastal pälviti festivalil „Aastad täis sära ja väärikust” tunnustus kategoorias „Teadmised, elukestev õpe“, 2017. aasta täiskasvanud õppija nädala raames valiti ettevõtmine Lääne-Virumaa Aasta õpiteoks.

Hõbeakadeemial on kindel kuulajaskond. Kolme aasta jooksul on kõigis 25 loengus osalenud 15 kuulajat, vaid kord või kaks puudunuid on veel poole rohkem. Lõppeval kolmandal hooajal oli ligi sada kuulajat, 4/5 neist naised.

2017/2018 õppeaastal pidasid loenguid Indrek Saar, Kersti Suun-Deket, Karin Kopra, Urmo Kübar, Lagle Parek, Naatan Haamer, Hannes Palang, sarja lõpetab Marko Torm. Eesmärk ongi lektoriteks kutsuda Rakvere või Lääne-Virumaaga otseselt või siis kaudsemalt seotud inimesi. Hõbeakadeemia tegevusi toetavad  Eesti Kultuurkapital ja Rakvere linn.