Esileht

Juubelikonverents 'Maa meid toidab, maa meid katab'

14.05.2018

17. – 18. mail peetakse Rakvere kolledžis 10. rahvusvaheline õuesõppe konverents „Maa meid toidab, maa meid katab“. Peaettekande teemal “Metsaeestlust mõtestades” teeb kirjanik ja semiootik, Tartu Ülikooli vabade kunstide professor Valdur Mikita. Ülevaate saab konverentsil ka õuesõppe rakendamisest Šotimaal ja Taanis.

Peamiselt lasteaia-, kooli- ja muuseumipedagoogidele suunatud konverentse on Rakveres peetud aastast 2008, nende käivitaja ja eestvedaja on Rakvere kolledži õppejõud Lehte Tuuling. „Eesmärk on olnud edendada õuesõpet ja keskkonnapedagoogikat läbi praktiliste, õues toimuvate ning uusi võtteid ja meetodeid kasutavate töötubade,“ selgitas ta.

Aastate lõikes on teemad ulatunud riskidest ja väljakutsetest erinevate meelte ergutamise võimalusteni, vahendatud on ka teiste riikide kogemusi. 2015. aastal kandideeriti ka Keskkonnateo tiitlile.

Konverentsi lahutamatu ja kõige emotsionaalsem osa on olnud õpitoad, mis toimuvad iga ilmaga ikka õues. Töötoad on väga praktilised ja neis õpitut saab kohe koos lastega ellu rakendada.

Konverentsi kava leiab siit.