Esileht

Airbus tutvus ülikooli kogemusega digitaliseerumise ja jätkusuutlikkuse vallas

16.05.2018

15. mail külastasid Tallinna Ülikooli lennukite valmistamisega tegeleva ettevõtte Airbus esindajad, kes osalesid korporatsioonisiseses juhtide arenguprogrammis Airbus Leaderhip University. Nad veetsid Eestis nädala, et tutvuda siinsete edulugudega digitaliseerumise maailmas.

„Siin soovisid nad eelkõige näha, kuidas oleme suutnud omavahel ühendada digitaliseeruva maailma terve ja jätkusuutliku maailmaga,“ sõnas TLÜ jätkusuutliku arengu dotsent Mihkel Kangur ja lisas, et tihtipeale käsitletakse neid kahte vastandlikena. Kohtumisel anti huvilistele ülevaade jätkusuutlikkuse, virtuaalreaalsuse, digitaalsete õpivahendite ja ühiskonna heaks tehtavatest tegevustest.

Kanguri sõnul huvitasid külalisi eriti töökohal õppe võimalused, digitaalsete õpivahendite kasutamine süsteemse teadusmõistelise mõtlemise oskuse kujundamiseks, interdistsiplinaarse teaduse võimalused, ühiskonna arengu jaoks tehtavad koostöötprojektid. „Kuna Airbus otsib ise pidevalt võimalusi edasiseks arenguks, siis inimese keskse digitaliseeruva töö ja innovatsioonikeskkonna kujundamiseks said nad väidetavalt inspiratsiooni ja kontakte juurde,“ lisas ta.

Kohtumisel osalesid professor Andres Jõesaar (rektoraat), BFMi meediainnovatsiooni professor Indrek Ibrus, digitehnoloogiate instituudi haridustehnoloogia vanemteadur Vladimir Tomberg, LTI jätkusuutliku arengu dotsent Mihkel Kangur ja Kadi Kenk TeemeÄra maailmakoristuspäeva meeskonnast, kes rääkis tervise valdkonnas tehtavatest töödest.