Esileht - Ühiskonnateaduste instituut - Õppekava- ja ained

Õppekava- ja ained

Õppevormi kirjeldus
  • Kestus: 3 aastat
  • Õppevorm: tsükliõpe

Õppetöö toimub tsükliõppe vormis, igal reedel ja laupäeval, keskmiselt 14 nädalavahetust semestris. Reedeti võivad tunnid kesta alates kella 8st kuni 20ni.

Õppekava sisu

Õppekava jaguneb tinglikult ärikorralduse mooduliks ning avaliku juhtimise mooduliks. Ärikorralduse moodul sisaldab kohustuslikke mikro- ja makroökonoomika, ettevõtluse, turunduse ja finantsarvestuse ja –juhtimise kursuseid. Valikainena saab valida, maksunduse, majanduspoliitika, avaliku sektori ökonoomika ja ettevõtluse õigus kursuste vahel.

Avaliku juhtimise moodulis on kohustuslikud ained avalik juhtimine, avalik haldus, valitsemiskorraldus ja institutsioonid,  ametnik haldusmenetluses, kohalik valitsemine, poliitika kujundamine. Valikainena saab valida juhtimise, projektijuhtimise, riigiõiguse, valitsemisreformide ja heaoluriigi mudelite kursuste vahel.

Õppekavas on tugevasti rõhutatud ka uurimistöö läbiviimise oskuste arendamine, ained uurimistöö alused, kvantitatiivsed- ja kvalitatiivsed uurimismeetodid koos bakalaureusetöö kirjutamisega annavad sellekohased oskused.

Vabaainete mahu arvelt on võimalik süvendada teadmisi oma huvialal, aga ka toetada erialast ettevalmistust valides õpingute jooksul näiteks rahvusvaheliste suhete, õiguse või sotsiaalpoliitika valdkondade aineid. 

Tutvu õppekavaga (2017/2018 õa)