Esileht - Ühiskonnateaduste instituut - Põhiõppejõud

Põhiõppejõud

Interdistsiplinaarsete sotsiaalteaduste õppekava õppejõud on kõik oma valdkondade eksperdid. Enamus õppejõude töötab ühiskonnateaduste instituudis, aga mõned ained tulevad mujalt. Õppejõud on rahvusvahelised, sarnaselt üliõpilastele on kohalikke, aga ka professoreid ja lektoreid kõikjalt maailmast. Lisaks teadmistele on ka õppejõudude õpetamise tase väga kõrge. 2015/2016 õppeaastal läbi viidud uuring Erasmus tudengite seas tõstis esile neli erakordset õppejõudu, kellest kolm on ka Artes Liberales õppekava õppejõud. 

Catlyn Kirna100x.jpg

Catlyn Kirna

Catlyn Kirna on interdistsiplinaarsete sotsiaalteaduste õppekava kuraator ja rahvusvaheliste suhete lektor. Catlyn on pärit Eestist ning on õpetanud nii Tallinna kui ka Tartu ülikoolis. Ta õpetab peamiselt rahvusvaheliste suhete ja Euroopa Liidu aineid, kuid ka mitmeid erinevaid interdistsiplinaarseid seminare ning projekte. Catlyn on lõpetamas oma doktorikraadi riigiteaduste valdkonnas, mis lisandub tema kahele magistrikraadile rahvusvahelistes suhetes (Tartu Ülikool) ja kirjalikus tõlkes (Tallinna Ülikool). Catlyni peamised uurimistöö huvid on väikeriigid, välispoliitika, regionaalne koostöö ning interdistsiplinaarsed uurimused. Siin kirjutab ta, miks interdistsiplinaarne õpe on vajalik.

Catlyn Kirna Eesti Teadusinfosüsteemis


Zsolt Bugarszki

zsolt100x.jpg

Zsolt Bugarszki on sotsiaalpoliitika lektor. Zsolt on pärit Ungarist ning enne Tallinna Ülikooli on õpetanud ELTE Ülikoolis Budapestis ning töötanud oma valdkonnas väljaspool ülikooli. Üks tema peamistest fookustest on aina enam tähelepanu koguv sotsiaalne ettevõtlus ning lisaks õpetamisele tegelebki ta selleteemaliste projektidega. Zsolt õpetab sotsiaalpoliitikat, sotsiaalvaldkonda laiemalt, majandust ja muid sarnaseid teemasid. Teda huvitab eelkõige, kuidas erinevad kogukonnad toimivad ja kuidas sotsiaalprobleemid ühiskonda mõjutavad.