Esileht - Ühiskonnateaduste instituut - Vilistlasena

Vilistlasena

Kuhu edasi?

Peale lõpetamist on kaks põhilist valikut – kas asuda tööle või õppida edasi. Õigusteaduse õppekava valmistab üliõpilasi ette mõlemaks. Kuigi õppekava lõpetaja saab sotsiaalteaduste kraadi, on võimalik juba selle kraadiga õigusmaailmas töötamist alustada. Bakalaureuseõppe lõpetanu saab töötada  kohtusekretäri, notariabi, juristi abi, referendi jms ametikohal ning bakalaureuseõppe lõpetamine annab ka õiguse minna kohtutäituri abi ja kohtutäituri eksamile, et saada õigus antud ametikohtadel töötamiseks. Tihti otsustavadki lõpetajad õigusvaldkonnas tööle hakata ja samal ajal või peale kohanemisperioodi ka magistriõpingutega jätkata.

Muidugi on juristiks, advokaadiks või kohtunikuks saamiseks vaja teha ka magistrikraad õiguses, mida kindlasti kõigile üliõpilastele soovitame. Loogiliseks valikuks on jätkata õigusõpingutega Tallinna Ülikooli magistriõppes – sel puhul on garanteeritud õppe terviklikkus, kuna õppekavad on arendatud süstemaatiliselt kokku sobivateks. Aga loomulikult on lahti ka maailmakuulsate välismaa ülikoolide ja ka teiste Eesti ülikoolide uksed.

Õigusteaduse bakalaureuseastme õppekaval on väga palju edukaid vilistlasi, muuhulgas ka Riigikogu liikmed Mailis Reps ja Kristen Michal, Tööinspektsiooni peadirektor Maret Maripuu, diplomaat Argo Kangro ning Harju Maakohtu kohtunik Piret Mõistlik.