Esileht - Ühiskonnateaduste instituut - Miks ühiskonnateaduste instituut?

Miks õppida ühiskonnateaduste instituudis?

  • Ühiskonnateaduste instituudil on suur õpilaskond ning palju rahvusvahelisi õppejõude. Instituut pakub ideaalset keskkonda rahvusvaheliste suhtete õppimiseks.
  • Keskendudes õigusele, riigiteadusele, sotsioloogiale ning rahvusvahelistele suhetele, pakub instituut erialadeülest keskkonda. Rahvusvaheliste suhete õppekava kasutab teiste erialade pädevusi, et toetada olemasolevaid pädevusi rahvusvaheliste suhete meeskonnas. 
  • Üliõpilastel on head võimalused veeta semester või kaks välismaal Erasmuse programmi raames.  Meie Erasmuse võrkustik pakub laia valikut ning aineid on lihtne üle kanda.  Erasmuse stipendiumiga üliõpilased ei maksa välismaal viibides õppemaksu. 
Olulisemad uuringud, huvitavamad artiklid, silmapaistvamad tudengitööd

Bradley Thayer

Mika Aaltola

Matthew Crandall

Tudengitööd:

Järgmised huvitavad magistrilõpputööd on kättesaadaval Tallinna Ülikooli akadeemilises raamatukogus:

  • "The Emergence of Nationalistic Tendencies in the Context of Globalization Processes. The example of Germany, France and the United Kingdom" Benjamin Klasche, 2015
  • "Deciding to Lose: Rationalist Explanations for Hopeless Wars" Shunsuke Kikuchi, 2013
  • "Land Grabbing as a Tool for Food Security. Whose Security?" Margit Aav, 2012
  • "State Using private Military Companies: Reasons and Implications" Liis Poola, 2012
  • "The Implications of the Rise of China on the Norms of International Society. The Case of Human Rights and Democracy" Pille Kesler 2012
Blogi

Rahvusvaheliste suhete suuna õppejõud ja üliõpilased kirjutavad regulaarselt blogipostitusi päevakajalistel teemadel ühiskonnateaduste instituudi blogisse.

Blogi postitused leitavad siit.

Instituudi õppetööväline akadeemiline elu

Arenguvõimalusi jagub ka loenguväliseks ajaks. Tallinna Ülikoolis või selle vahetus läheduses toimub pea igal nädalal erialased konverentse või üritusi. Aktiivsematel on võimalik ka ise käed külge panna ja omandada praktilisi kogemusi kas ülikooli üliõpilaskonnas, instituudi üliõpilasesinduses Civitas, või ka mõne uurimisprojekti meeskonnas, konverentsi korraldustiimis või õppejõu assistendina.

Erinevaid osalusvõimalusi tudengitele

Rahvusvaheliste suhete magistriprogrammil on aktiivne üliõpilaste organisatsioon “International Relations Society”, mis korraldab üritusi, filmide vaatamist ning reise ja kutsub külaliskõnelejaid.  Meie partnerid on rahastanud õppereise Euroopa Parlamenti ning NATO peakontorisse Brüsselis.  Üliõpilastel on lisaks palju võimalusi osaleda konverentsidel ja muudel üritustel, mis Tallinnas toimuvad.

Hoia end kursis instituudi sündmustega siin.

Jälgi meid Facebookis, leheküljel "TLÜ ühiskonnateaduste instituut”, kus jagame kõiki olulisi sündmusi ja uudiseid, mis puudutavad TLÜ ühiskonnateaduste instituuti.

Meie õppejõud räägivad Ühe Minuti Loengus: