Esileht - Ühiskonnateaduste instituut - Vilistlasena

Vilistlasena

Lõpetajate meenutused:
 • __thumb_-2-120_Kaisa.jpg

  Kaisa Einsok (Eesti) lõpetas Tallinna Ülikooli rahvusvaheliste suhete magistriprogrammi 2016. aastal. Kaisa Einsok töötab Riigikantseleis Euroopa Liidu eesistumise nõunikuna.

"Noored ei ole alati teadlikud kõigist seostest, mis erinevaid teadusharusid ja õppekavasid ühendavad. Tallinna Ülikool võimaldas mul omandada laia, kuid hästi tasakaalustatud kõrghariduse tänu oma paindlikkusele ja mitmekülgsusele."


 • __thumb_-2-Kaldma300.jpg

  Mirjam Kaldma (Eesti) Lõpetas Tallinna Ülikooli rahvusvaheliste suhete magistriprogrammi 2014. aastal. Mirjam Kaldma töötab Riigikantselei Euroopa Liidu sekretariaadis konsultandina, ja mis valmistub õige pea eelseisvaks EL Nõukogu eesistumiseks.

Leian, et Tallinna Ülikooli rahvusvaheliste suhete õppetooli koordinaatorid on teinud väga head tööd, et leida õpetama niivõrd kogenud ja hea erialase taustaga õppejõude ning välislektoreid, kelle käe all õppimine inspireerib suurelt mõtlema. Tallinna Ülikooli puhul meeldib mulle väga see, et üliõpilasele on antud võimalus õppida nii palju kui ta soovib, tahab ja oskab. Pean selle all silmas piiramatut hulka õppeaineid, mis kõik on usinale üliõpilasele kättesaadavad lisaks oma eriala ainetele, kui ta vaid soovib neid omandada. Näiteks, võtsin mina õpingute vältel nii keskkonnasäästliku käsitöö kui ka jooksufilosoofia kursuseid, aga käisin ka vabakuulajana enese täiendamiseks kuulamas mitmeid rahvusvahelise õiguse kursuseid. Minu meelest peaksid teisedki ülikoolid sellest õppust võtma, sest tahe end mitmekülgselt arendada on kindlasti igal üliõpilasel olemas."


 • __thumb_-2-Shingo300.jpg

  Shingo Masunaga (Jaapan) Lõpetas Tallinna Ülikooli rahvusvaheliste suhete magistriprogrammi 2015. aastal. Shingo on praegu doktorant Turu Ülikoolis Ida-Aasia uuringute keskuses (CEAS).   

“Tundus, et magistrikraadi omandamine  võtaks kaua aega, aga see läks kiiresti. Kui rahvusvaheliste suhete alused on omandatud, jäävad need osaks sinust.” 


 • __thumb_-2-120_Giorgi.jpg

  Georgi Sirbiladze (Gruusia) lõpetas Tallinna Ülikooli rahvusvaheliste suhete magistriprogrammi 2014. aastal. Peale lõpetamist töötas Giorgi Gruusia välisministeeriumis ning praegu teenib oma riiki välismaal. 

“Rahvusvaheliste suhete õppimine Tallinna Ülikoolis suurendas mu teoreetilisi teadmisi, laiendas mu arusaama tänapäeva maailmast.  See andis parema võimaluse rakendada neid teadmisi viisil, mis teeks maailma paremaks. Usun, et see on midagi, mida praegu teen.” • __thumb_-2-Uibo300.jpg

  Tiina Uibo lõpetas Tallinna Ülikooli 2015.aastal magistrikraadiga rahvusvahelistes suhetes. Praegu töötab Tiina Jaapani Suursaatkonnas nõuniku abina.
"Rahvusvaheliste suhete kraad Tallinna Ülikoolist ei tulnud mitte ainult suurenenud teadmistepagasiga ning mõistmisega, et õppimine peab kestma kogu elu, vaid ka uute tutvustega, kes aitasid mul karjäärialaselt teha õigeid valikuid. Olen õnnelik, et selle programmi valisin!"