Esileht - Ühiskonnateaduste instituut - Miks ühiskonnateaduste instituut?

Miks õppida ühiskonnateaduste instituudis?

  • Tegemist on ainsa taolise õppekavaga Eestis: kuskil mujal pole võimalik omandada magistrikraadi sotsiaalpedagoogika ja lastekaitse valdkonnas.
  • Sotsiaalpedagoogika ja lastekaitse magistriõppe õppekava tudengid saavad osaleda ühiskonnateaduste instituudi võimalusterohkes tudengi(m)elus. 
  • Tegemist on ühiskonnateaduste instituudi sotsiaalkaitse suuna õppekavaga – kõik mainitud märksõnad kujundavad/suunavad ka õppekava sisuelemente.

  • Avatud õppekavana pakume õpivõimalust suhteliselt laiale sihtrühmale: teretulnud on sotsiaal- ja/või humanitaarse taustaga tudengikandidaadid.

Olulisemad uuringud, huvitavamad artiklid, silmapaistvad tudengitööd

Tallinna Ülikooli sotsiaalkaitse suuna valdkonnapõhised uuringud keskenduvad enamasti sotsiaalpedagoogikale, lastekaitsele, psühholoogiale, õigusteadusele ning praktikale. Infot meie õppejõudude publikatsioonide ja projektide kohta leiab Eesti teadusinfosüsteemist.

Sotsiaalpedagoogika ja lastekaitse magistriõppe õppekaval töötavad oma eriala spetsialistid – enamusel (77%) on doktorikraad, ülejäänutel magistrikraad. 

Blogi

Sotsiaalkaitse suuna õppejõud ja üliõpilased kirjutavad regulaarselt blogipostitusi päevakajalistel teemadel ühiskonnateaduste instituudi blogisse.

Blogi postitused leitavad siit.

Instituudi õppetööväline akadeemiline elu

Õppetööväline sotsiaalelu toimub erinevatel tasanditel: kursusesiseste ürituste eestvedajaks on (enamasti) kursusevanem. Õppekava raames toimub 1. õppeaasta sügisel (tavaliselt) ekskursioon, külastamaks mõnd silmapaistvat ja/või huvitavat sotsiaalasutust Eestis. Suunal/instituudis korraldatakse ühisüritusi paar korda aastas (nt jõulupidu).

Lisaks toimuvad üleülikoolilised peod (nt ülikooli sünnipäeva-ball). Lühidalt võib öelda, et õppetöövälise sotsiaalelu sisu ning intensiivsus on eeskätt tudengite endi kätes. 

Tutvu sotsiaalkaitse suunaga siin.

Hoia end kursis instituudi sündmustega siin.

Jälgi meid Facebookis, leheküljel "TLÜ ühiskonnateaduste instituut”, kus jagame kõiki olulisi sündmusi ja uudiseid, mis puudutavad TLÜ ühiskonnateaduste instituuti.

Meie õppejõud räägivad Ühe Minuti Loengus: