Esileht - Ühiskonnateaduste instituut

Sahharovi inimõiguste preemia teemaline väitlus

Toimub: 17.10.2017, kell 16:30-19:00
Koht: Tallinna Ülikool, ruum A-325

Teisipäeval, 17. oktoobril toimub Tallinna Ülikoolis ühiskonnateaduste instituudi ja Euroopa Parlamendi Infobüroo koostöös korraldatav koolinoorte väitlus, millest võtavad osa kolme Eesti kooli esindusvõiskonnad. Igaüks neist kaitseb üht inimest või liikumist, kelle kandidatuur on esitatud Euroopa Parlamendi poolt valitavale Sahharovi mõttevabaduse preemiale.

Euroopa Parlament toetab inimõigusi ka 1988. aastal asutatud Sahharovi mõttevabaduse auhinnaga, mida antakse välja igal aastal. Auhinnaga tunnustatakse isikuid, kes on väljapaistval moel aidanud kaasa võitlusele inimõiguste eest kogu maailmas, juhitakse tähelepanu inimõiguste rikkumistele ning toetatakse laureaate ja nende tegevust.

Väitlemas on Kose Väitlusklubi, Hugo Treffneri Gümnaasiumi ja Tallinna Inglise Kolledži õpilased.

Väitluse käigus selgitatakse välja kandidaat ehk selle aasta auhinna võitja väitlejate arvates.

Väitlusele eelneb kell 16.30-17.00 varasema Sahharovi inimõiguste preemia laureaadi ühing Memorial advokaadi Kirill Koroteevi loeng. Hr Koroteev argumenteeris oma võidukõnes, et üldine huvi inimõiguste vastu on madal, viidates sellele, et tõenäoliselt oli see arv "kolmekordne Soome elanikkond". Pidades silmas, et Euroopa Parlamendi resolutsioonid ei ole Venemaa poliitikat muutnud, rõhutas ta nende tähtsust Venemaale tugeva signaali saatmisel ning Euroopa Liit jätkab demokraatia, inimõiguste ja õigusriigi väärtuste kaitsmist.

Väitlus toimub eesti keeles, eelnev loeng on inglise keeles.

Pärast debatti ootavad osalejaid auhinnad ja suupisted.

Kõik on oodatud väitlust kuulama!

Jälgi meid ka Facebookis.

Registreeru üritusele