Esileht - Ühiskonnateaduste instituut

Konverents 'Europe in Hard Times – What's to be Done?'

Toimub: 08.02.2018, kell 09:30 - 09.02.18 17:00
Koht: Tallinna Ülikool, A-002

Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituut korraldab 8. - 9. veebruaril 2018. a erakordse akadeemilise konverentsi "Europe in Hard Times – What's to be Done?" 

Konverentsi eesmärgiks on edendada kõrgetasemelist akadeemilist debatti kaasaja ühel olulisimal teemal ehk arutleda selle üle, milline peaks olema edasise Euroopa integratsiooni vorm ja sisu.

Konverentsil diskuteeritakse nii Euroopa tuleviku kui ka senise, integratsiooni suhtes ehk liigagi optimistliku narratiivi üle, pakkudes seega võimalust ühiselt järele mõelda ning küsida, mida tuleks teha, kui me soovime ühelt poolt säilitada Euroopa integratsioonist alguse saanud tsiviliseerivat protsessi, kuid teisalt hoida kontrolli all ka oma avalikku elu ja saatust nii töötajate kui Euroopa Liidu kodanikena.

Konverentsil esinevad ettekannetega oma ala tunnustatud professorid ja spetsialistid: Renaud Dehousse - Euroopa Ülikool-Instituudi president ja Euroopa õiguse professor, Giandomenico Majone – Euroopa Ülikool-Instituudi emeriitprofessor, Chris Bickerton Cambridge’i Ülikoolist, Hauke Brunkhorst Flensburgi Ülikoolist, Christian Joerges Hertie Riigiteaduste Koolist, Agustin MenéndezLeón ülikooli professor ja European Law Journal toimetaja , Rein Müllerson Tallinna ülikoolist, Pavlos Eleftheriadis Oxfordi ülikoolist, Massimo La Torre –  "Magna Graecia", Catanzaro Ülikooli õigusteaduskonna professor ning Tallinna Ülikooli Euroopa õiguse külalisprofessor, John Erik Fossum Oslo Ülikoolist, Fritz W. Scharpf –  Max Plancki Sotsioloogia Instituudi emeriitprofessor, Dieter F. Grimm Berliini Humboldti Ülikoolist ning Yale´i Õigusteaduskonnast, Andrew Moravcsik Princetoni Ülikoolist ning Siim Kallas – endine Eesti peaminister ja Euroopa Komisjoni asepresident.

Konverentsi töökeel on inglise keel.

Tutvu konverentsi programmiga!

Konverentsil osalemine on tasuta!

Kõik on oodatud osalema!

Jälgi üritust Facebookis! 

Konverentsi korraldamist toetab Hasartmängumaksu Nõukogu.

HMN300x.jpg


  

Registreeru üritusele