Esileht - Ühiskonnateaduste instituut

TLÜ IET seminar: Kes investeerib sotsiaalsesse heaolusse?

Toimub: 19.03.2018, kell 15:00-17:00
Koht: Tallinna Ülikool, M-552

TLÜ interdistsiplinaarsete eluteeuuringute tippkeskuse avatud seminar „Kes investeerib sotsiaalsesse heaolusse? Vaade Läänemere maade sotsiaalpoliitika suundumustele“.

TLÜ interdistsiplinaarsete eluteeuuringute tippkeskuse (IET) avatud seminaride sari kutsub kõiki kaasa mõtlema ja rääkima sotsiaalpoliitika suundumustest 19. märtsil 2018 algusega kell 15.00 ruumis M552.

Järgmine tippkeskuse avatud seminar keskendub sotsiaalselt investeerivatele poliitikatele. Ühiskonnateaduste instituudi sotsiaalpoliitika professor Anu Toots ja avaliku poliitika dotsent Triin Lauri räägivad sellest tuginedes oma kogemusele rahvusvahelises koostööprojektis WoPSI (World Politics of Social Investment).

Juttu tuleb sotsiaalse investeeringu ideedest, nende puudumisest ja tärkamisest Balti riikide sotsiaalpoliitika reformides ning ka Balti ja Põhjala riikide võrdluses. Arutletakse selle üle, millised valitsuskoalitsioonid on sotsiaalsete investeeringute eest seisnud ja kui suurt rolli on nende poliitikate päevakorda toomises mänginud Euroopa Liit. Poliitikavaldkondadest on vaatluse all tööturu, pere- ja hariduspoliitika reformid ning valdkondade kulutuste struktuur. Viimasel juhul huvitab meid investeeriva poliitika osakaal kogukulutustes, mis avab täiesti uue vaate jõuka Põhjala ja vaese Baltikumi heaoluriikide mõistmiseks. Seda lähenemist on Toots ja Lauri esitanud ka oma hiljutises artiklis „Varieties of Social Investment Policies on Two Sides of the Baltic Sea: Explaining Routes to Endurance“.

Palume seminaril osaleda soovijail end registreerida hiljemalt 14.03.2018

Registreeru üritusele