Esileht - Ühiskonnateaduste instituut

Ilmub raamat 21 sajandi geopoliitilistest väljakutsetest

Toimub: 21.03.2018, kell 16:00-18:00
Koht: Solarise keskuse Apollo

Kirjastuselt Tänapäev ilmub Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi emeriitprofessor Rein Müllersoni monograafia "Uue maailmakorra koidik: geopoliitika ja ideoloogiate kokkupõrge".

Kõige märgatavam areng globaalses poliitikas pärast bipolaarset külma sõja ajajärku on olnud multipolaarse riikidesüsteemi teke. See on viinud potentsiaalsete suurvõimude tekkeni, tekitanud globaalse rivaliteedi, rahvusvahelise terrorismi ja nõrgestanud järk-järgult ainsat alles jäänud hegemoonilist külma sõja järgset riiki, USA-d. Kommunismi kokkuvarisemisele järgnenud idealism on hajunud ja külma sõja aegne võistlus liberaalse kapitalismi ja kommunismi vahel on asendunud multipolaarse globaalse rivaliteediga, mille saab lahendada ainult rahvusvaheliste seadustega kehtestatud tasakaal. Professor Rein Müllerson visandab 21. sajandi uue geopoliitika ees seisvad väljakutsed.

Monograafia ilmus originaalis ingliskeelses Londoni kirjastuses I.B. Tauris pealkirjaga "Dawn of a New Order: Geopolitics & Clash of Ideologies" 2017. aasta suvel.

Raamatu esitlus toimub Apollo raamatupoes (Solarise keskuses) 21. märtsil, kell 16.00.

Professor Rein Müllerson on rahvusvaheliselt tunnustatud õigusteadlane ja rohkem kui kolmeteistkümne rahvusvahelise õiguse ja poliitikaalase raamatu ning üle 300 artikli ja arvustuse autor. Ta oli professor ja rahvusvahelise õiguse õppetooli hoidja King’s College ´s (1994-2009 a.). Tema kogemuste hulka kuulub ÜRO Inimõiguste Komitee liikmelisus (1988-92 a.), Eesti asevälisministeri amet (1991-92 a.) ja professori amet London School of Economics and Political Science’is (1992-94 a.).