Esileht - Ühiskonnateaduste instituut

VALIMISNÕUNIKUD: artiklisari aitab valimistel tarka otsust teha

23.08.2017

Eelmisel nädalal käivitus Eesti Päevalehe arvamuskülgedel artiklisari "Valimisnõunikud", milles Tallinna ülikooli ühiskonnateaduste instituudi teadlased lahkavad sügiseste valimiste ja kohaliku elu muredega seotud küsimusi.

Artiklite teemaring on väga lai. Juttu tuleb näiteks „vene kaardi” kasutamisest valimiste võitmiseks, haldusreformi positiivsetest ja negatiivsetest tagajärgedest, vaesusest ja sotsiaalprobleemidest Eesti eri piirkondades, väljarändest ja 16–18-aastastest esmavalijatest.

Kord nädalas ilmuma hakkava artiklisarja eesmärk on aidata lugejal valimisotsust teha. Poliitikud kõnelevad enne valimisi tihti loosungites, mille varju jäävad kohalikku elu kimbutavad mured.

Artiklisari on esimene sedasorti suurem meediaprojekt ühiskonnateaduste instituudi ajaloos, kus ÜTI on oma mitmekesiste kompetentsidega nii tugevalt Eesti avalikkuses nähtav. ÜTI tudengid ja õppejõud koostavad ka tavavalijat abistava valimiskompassi, esinevad ekspertidena meedias (kommenteerides erinevaid valimiskampaanias esiletõusvaid sisuteemasid), osalevad ühes Eesti Väitlusseltsiga ekspertidena poliitikute faktikontrolli projektis jne. 

Artiklisarja raames kirjutab arvamusartikleid kuni 16 ÜTI teadlast ja õppejõudu nende hulgas Leif Kalev, Tõnis Saarts, Raivo Vetik, Kersti Kriisk, ja Marju Medar, Ellu Saar, Luule Sakkeus ja Allan Puur, Airi-Alina Allaste, Marge Unt, Erik Terk, Georg Sootla, Sulev Lääne ja Kersten Kattai, Ilmar Selge, Mari-Liis Jakobson ja Anu Toots.