Esileht - Ühiskonnateaduste instituut

Käitumis-, sotsiaal- ja terviseteaduste doktorikooli aastakonverents Saka Mõisas

01.09.2017

Aeg on hakata seadma end uue õppeaasta lainele ning sellega seoses ka usinalt registreeruma käitumis-, sotsiaal- ja terviseteaduste doktorikooli aastakonverentsile, mis toimub 21.-23. septembril Saka mõisas Ida-Virumaal.

Seekordsel konverentsil on neli välisesinejat erinevatest valdkondadest:

Tom Booth Edinburghi Ülikoolist, kelle huviks on kvantitatiivsed meetodid psühholoogias. Eriti latentsete klasside tuvastamine isiksuse, tervise koosmõjus ja nende koosmõjude väljendumine inimese vaimses ja kehalises tervises.

Jordan Santos-Concejero (Baskimaa Ülikool) kõneleb maagilise 2 h piiri ületamisest maratonijooksus – kes ja millal? Tema uurimissuundadeks on vastupidavusalade tippsportlased (Ida-Aafrika jooksjad ja maailma tipptasemel võistluskäijad) ja võistlustulemust määravad füsioloogilised determinandid.

Kristian Wahlbeck (National Institute for Health and Welfare, Soome), kel aastakümnete pikkune uurimis- ja praktikakogemus vaimse tervise teenuste ja –poliitika valdkonnas, peab ettekande teemal "Public mental health - the need to link research with policy and practice“.

Ja doktorikoolile juba varasemast tuttav Ferran Casas Girona Ülikoolist, tegeledes laste subjektiivse heaolu uurimisega, räägib teemal “Asking children about their subjective well-being: a cross-cultural perspective”.

Osalema on oodatud kõik käitumis-, sotsiaal- ja terviseteaduste doktorikooli doktorandid, juhendajad, õppejõud, vilistlased, soovi korral ka magistrandid, TÜ, TLÜ ja TAI töötajad.

Osalemise tingimuseks on esinemine suulise või stendettekandega ja osavõtt täismahus, st kõigil kolmel päeval.

Registreerimisvorm asub siin ning seda on aega täita 10.septembrini.

Korralduslikust poolest:

Kõik osalemise kulud (majutus, toitlustus, transport) kaetakse doktorikooli vahenditest.

Bussid Tallinnast ja Tartust stardivad 21.septembri hommikul Saka suunas ja toovad sealt 23.septembri pealelõunal tagasi.

Majututakse kahekohalistes tubades.

Ettekanded:

Suulise ettekande pikkus võiks olla 10-15 minutit. Slaidide kasutamisel peab vähemalt esitluse esilehel olema Euroopa sotsiaalfondi kaksiklogo (leitav siit)

Stendettekannete trükikulu saab hüvitada doktorikooli vahenditest (enne kulu tegemist tuleb oma ülikooli koordinaatoriga tingimused täpsustada, peab samuti järgima projekti teavitusnõudeid).

Võimalusel märkige oma ettekande pealkiri või vähemasti üldisem teema juba registreerudes. Vajadusel saate seda muuta või täpsustada meili teel.

Parim suuline- ja posterettekanne saavad ka ära märgitud.

Üritust korraldavad Tartu ja Tallinna ülikool projektide TU Per Aspera ja TLÜ TEE ehk Tallinna Ülikool kui targa eluviisi eestvedaja raames.

Osalemisega seotud küsimustega palun pöörduge Maris Meuse poole - maris.meus....at....ut.ee