Esileht - Ühiskonnateaduste instituut

ÜTI "Vanade semude" uurijad võõrustavad rahvusvahelist projektimeeskonda

09.05.2018

Sellel nädalal võõrustab Eesti demograafia keskus Erasmus+ projekti „Vanad semud“ (Old guys say yes to the community) partnereid Ljubljana, Wroclawi ja Algarve ülikoolidest.

Projektikoosolekud 10. ja 11. mail 2018 peetakse mitte Tallinnas vaid Lõuna-Eestis, et oleks võimalik kohtuda uuringupiirkonna aktiivsete vanameeste ja nende kogukonnaelu korraldajatega. Meeskonda võõrustab Eesti Maanteemuuseum, kes suvisel hooajal püüab giididena kasutada ka kohalikke mehi. Lühikontserdi annab Kanepi seenioritantsurühm, kes on Eestis pea ainus seenioritantsugrupp, kus tantsivad ka mehed. Esimese päeva õhtul peetakse maavõistlus Krootuse lauatennise meestega. Teisel päeval pärast koosolekut juhendavad osalejaid Otepää seeniorsportlased Tehvandi discgolfi rajal.

Projekti „Vanad semud“ algas poolteist aastat tagasi ning selle esimeses etapis tegid nelja riigi uurimisgrupid ligikaudu sada intervjuud vanemate meestega. Eestis olid uuringupiirkonnad Ida-Virumaa ja Lõuna-Eesti kolm maakonda. Kogutud andmete põhjal on koostanud soovitused kolmanda sektori orgaisatsioonidele ning kohalikele omavalitsustele. Andmeid on kasutatud ka bakalaureuse- ja magistritöödes. TLÜ kokku kutsutud koosolekul planeeritakse ühisartiklite koostamist ning töid koolitusprogrammi koostamiseks.

TLÜ uurimisgruppi kuuluvad Reeli Sirotkina, Tiina Tambaum ja Iris Pettai. Eestist osaleb projektis veel Eesti täiskasvanute koolitajate assotsiatsioon Andras.

Logo_Erasmus_plus200.jpg