• 1 Minuti Loeng - Kuidas turism rahu tagab? (Mart Reimann)

13.02.2017 10:53

Turism on üks parimaid purustatud majanduse taastajaid, sest seda on võimalik ergutada ilma igasuguste investeeringuteta st näidata turistele seda, mis sõda on teinud, leiab loodus- ja terviseteaduste instituudi rekreatsioonikorralduse dotsent Mart Reimann.

Loe edasi
  • 1 Minuti Loeng - Mis on lõpmatus? (Mart Abel)

06.02.2017 11:28

Lõpmatus on abstraktne mõiste, mis filosoofias kirjeldab midagi, mis "ei oma piire", on "saavutamatu" või on "ammendamatu". Matemaatiku seisukohalt ei ole lõpmatus arv, vaid pigem lisasümbol, väljendamaks kogust, mis on suurem kui mistahes arv suudaks kirjeldada," selgitab Tallinna ülikooli digitehnoloogiate instituudi matemaatika professor Mart Abel.

Loe edasi
  • 1 Minuti Loeng - Miks on võrkpall intelligentide mäng? (Raini Stamm)

30.01.2017 11:58

William Morgani 1895. aastal leiutatud võrkpallimäng nõuab sportlaselt head tehnikaoskust, kiiret reageerimist, kehalist võimekust, eelkõige kiirust ja plahvatuslikku jõudu, koordinatsiooni ja võrkpalluritele sobivat kehaehitust, leiab Tallinna ülikool loodus- ja terviseteaduste instituudi võrkpalli dotsent Raini Stamm.

Loe edasi
  • 1 Minuti Loeng - Kas lapse kooli peaks valima perekond? (Triin Lauri)

23.01.2017 14:19

Kas lapse kooli peaks valima perekond või tuleks määrata koolikoht keskselt? Uuringud on näidanud, et see, kuidas algkoolikohti jagatakse, mõjutab oluliselt laste haridustulemusi – laiemalt vaadates on see lausa haridusliku õigluse võtmeline küsimus, leiab Tallinna ülikooli ühiskonnateaduste instituudi avaliku poliitika lektor Triin Lauri.

Loe edasi
  • 1 Minuti Loeng - Kas inimõiguste ajastu on lõppemas? (Mart Susi)

23.01.2017 14:15

Uuel aastatuhandel on räägitakse üha enam ja enam inimõigustest kui ainsast võimalikust universaalsest väärtussüsteemist. Seejuures tõusevad esile aga kaks peaaegu vastandlikku narratiivi, leiab TLÜ Ühiskonnateaduste instituudi inimõiguste professor Mart Susi.

Loe edasi
  • 1 Minuti Loeng - Mida teeb kriis sotsiaalmeediaga? (Päivi Tampere)

16.01.2017 13:16

Katastroofide ja ühiskondlike kriiside ajal killustub sotsiaalmeedia kasutajaskond viieks, muutes organisatsioonide ja inimeste vahelise suhtluse keerukamaks kui kunagi varem, nendib TLÜ Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi doktor Päivi Tampere.

Loe edasi
  • 1 Minuti Loeng - Mis on pööripäev? (Sulev Oll)

21.12.2016 09:35

Pööripäev pole lihtsalt üks hetk ajal, mil ööd on kõige pikemad ja päevad kõige lühemad. See on ka inimeste hingedes väga pöördeline aeg. Alles peale uut aastat võib rahulikumalt hingata ja tõdeda, et seekordne pööripäevapööris jättis meid peaaegu endiseks. Kõikvõimalike pööramiste nimetamine on ka päris korralik keeleharjutus.

Loe edasi
  • 1 Minuti Loeng - Kuidas uskumus meie võimeid mõjutab? (Katrin Poom-Valickis)

19.12.2016 13:18

Uskumustel oma võimekuse kohta on tulemustele suurem mõju kui meie tegelikel võimetel. Õpetajatel ja lastevanematel tasub tunnustada aga tulemuste asemel eelkõige pingutust ja tööd, mida nende saavutamise nimel tehti, leiab TLÜ Haridusteaduste instituudi ülddidaktika dotsent Katrin Poom-Valickis.

Laen uudiseid...