• 1 Minuti Loeng - Kuidas saab eluloost ajalugu? (Elmar Gams)

26.06.2017 13:47

Meie peamised ajalooteadmised pärinevad ajalooraamatutest, filmidest ja muuseumidest, mis kõik tunduvad palju usaldusväärsemad kui näiteks vanaema mälestused. Kes ikka viitsib neid päevast päeva kuulata? Neist mööda vaatamine oleks aga lühinägelik, leiab Tallinna ülikooli humanitaarteaduste instituudi ajaloo magistrant Elmar Gams.

Loe edasi
  • 1 Minuti Loeng - Mis muudab jalakäija liiklushuligaaniks? (Tauri Tuvikene)

19.06.2017 13:43

Jalakäijad on sagedased reeglite rikkujad. Kas minnakse punasega või vales kohas üle sõidutee või ületatakse teinekord tee diagonaalselt ja mitte otsemat teed pidi, nagu nõuab liiklusseadus. Või kõnnitakse lihtsalt sõiduteel. Isegi kui jalakäijad on muidu seaduskuulekad, patustatakse mitmete reeglite vastu. Kuidas sellist käitumist mõista?

Loe edasi
  • 1 Minuti Loeng - Kuidas ületada poliitiline seisak? (Leif Kalev)

12.06.2017 14:09

Viimasel kümnendil on Euroopa põhivoolupoliitikat iseloomustanud seisak ja populistlike alternatiivide tugevnemine. Olukorra muutmiseks tuleb lahti saada praegusest tehingupõhise poliitilise juhtimise ja uusliberaalse valitsemise kombinatsiooni segust, leiab Tallinna ülikooli riigiteooria professor Leif Kalev.

Loe edasi
  • 1 Minuti Loeng - Mida teha riskinoortega? (Koidu Saia)

29.05.2017 11:50

Riskinoorte probleemide põhjustegurite taust ei ole must-valge, nendib Tallinna ülikooli ühiskonnateaduste instituudi sotsiaaltöö doktorant Koidu Saia. Õigel ajal abita jäänud noort on hiljem raske ja kallis aidata aga nii riigil kui ka perekonnal.

Loe edasi
  • 1 Minuti Loeng - Kuidas sünnib riik? (Peeter Järvelaid)

22.05.2017 12:44

Viimastel aastatel on esimese maailmasõjaga tegelevatel ajaloolastel palju tööd, sest kirjastused üle maailma püüavad üksteise võidu avaldada uurimusi, mis seletaksid esimese maailmasõja lugu, räägib Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi õigusajaloo dotsent Peeter Järvelaid.

Loe edasi
  • Ühe Minuti Loeng - Mis on ühist algustel? (Voldemar Kolga)

15.05.2017 10:38

Tallinna ülikooli emeriitprofessor Voldemar Kolga selgitab seekordses ühe minuti loengus, mis ühendab erinevaid algusi.

Loe edasi
  • 1 Minuti Loeng - Kuidas sünnib piltidest dokumentaalfilm? (Riho Västrik)

02.05.2017 11:48

Mis teeb ühest pildireast ekraanil dokumentaalfilmi? See ei olegi nii lihtne küsimus, kui esialgu tundub. Dokumentaalfilmiks kiputakse nimetama igasugust liikuvat pilti, millel on näha reaalset maailma ja päriselt eksisteerivaid tegelasi, nendib Tallinna ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi dokumentaalfilmi dotsent Riho Västrik.

Loe edasi
  • 1 Minuti Loeng - Kuidas on seotud keel, kultuur ja värvid? (Mari Uusküla)

24.04.2017 10:49

Värvid ümbritsevad meid kõikjal. Igal asjal on oma värv – merel, murul, taeval, lilledel ning kõik tehislikud objektid meie ümber on värvilised. Värve ei saa objektist lahutada ja vaadata ainult värvi ennast. See on asjaolu, mis muudab lastele värvisõnade omandamise raskeks, märgib Tallinna ülikooli humanitaarteaduste instituudi tõlkeõpetuse dotsent Mari Uusküla.

Laen uudiseid...