Esileht - ÜLIKOOL - Pressikeskus - Avalikud sündmused

Palestiina või Iisrael - kummal poolel on õigus?

Toimub: 31.03.2017, kell 18:45-20:00
Koht: Tallinna Ülikool, A-002

Tallinna Ülikooli Väitlusklubi korraldab 31. märtsil kell 18.45 paneeldiskussiooni "Palestiina või Iisrael - kummal poolel on õigus?". Juba ligi 70 aastat kestnud ning hulganisti süütuid ohvreid nõudnud Palestiina ja Iisraeli konflikt on viimati küll päevakorrast hajunud, ent sellele vaatamata üks suuremaid rahvusvahelise julgeoleku mõjutajaid.

Põnevat ja mitmetahulist teemat arutavad Eesti suursaadiku asetäitja Iisraelis Mikk Rebane, Reformierakonna liige Gaspar Shabad ja välisministri nõunik Madis Roodla. 

Arutletakse, miks on selle teema ümber nii palju poleemikat ning kas saab tõsikindlalt öelda, et üks pool teist alla surub. Kas mässab Palestiina või tekitab probleeme Iisrael? Arvestades ÜRO otsust, et Iisraeli asundused Palestiinas on seadusevastased, on oht niigi pikalt kestnud konflikti tugevnemisele.

Osalema on oodatud kõik huvilised, sõltumata teema tundmise tasemest. Õhtu pakub võimalust end toimuvaga kurssi viia või avardada juba olemasolevaid teadmisi ja vaateid – pärast paneeldiskussiooni toimub avalik arutelu, kus publik saab vestluses osaleda nii küsimuste kui ka argumentidega.

Üritus toimub 31. mätsil kell 18.45 Tallinna Ülikoolis (ruum Maximum, A-002, Narva mnt 27).

Vaata sündmuse infot ka Facebookis

Oled oodatud!

__thumb_-2-375x375-plaestiina.jpg