Esileht - ÜLIKOOL - Pressikeskus - Avalikud sündmused

Inimõiguste konverents "Rights for the 21st century?"

Toimub: 20.09.2017, kell 09:00 - 22.09.17 18:00
Koht: Tallinna Ülikool, T-324

20.-22. septembril toimub konverents "Rights for the 21st century? Exploring the need for "new" human rights", mis toob Tallinna Ülikooli inimõiguste tippteadlased üle kogu maailma.

20. sajandi teises pooles on inimõiguste diskursusesse jõudnud hulganisti "uusi" inimõigusi. Need on kaasa toonud mitmeid fundamentaalseid küsimusi, mida hiljuti on hakanud uurima nii akadeemilised ringkonnad kui rahvusvahelised sidusrühmad. Konverentsil uuritakse selliste õiguste retoorikat ja funktsiooni, samuti rolli, mida "uued" inimõigused mängivad inimõiguste üldises kontekstis. Tegemist on maailmas esimese konverentsiga, mille fookuses on "uued" inimõigused ja kus käsitletakse teemat nõnda laiahaardeliselt. 

Peamised küsimused, millele konverentsil keskendutakse: Millised "uued" inimõigused on hetkel seaduslikult tunnustatud ja millistel alustel? Millal on inimõigus "uus" ja kuidas see erineb juba olemasolevatest õigustest? Milliseid tagajärgi see endaga toob? Millistes kontekstides kasutatakse "uute" inimõiguste retoorikat ja miks?

Kolmepäevasel konverentsil tutvustatakse kokku 21 "uut" inimõigust. Pärast peaesineja ettekannet ja kommenteerija sõnavõttu algatatakse diskussioon, milles räägivad kaasa ka teised teadlased ja konverentsi külalised. Iga "uue" inimõiguse jaoks on pühendatud üks tund. Tegemist on ainulaase võimalusega kuulata ja osaleda ajakohases akadeemilises arutelus.

Täpsem kava ja registreerimine on avatud konverentsi koduleheküljel

Lisainfo:

Özgür Baykara

Registreeru üritusele