Esileht - ÜLIKOOL - Rahvusvaheline koostöö - Õpe ja mobiilsus - Suve- ja talvekool

Suve- ja talvekool

Tallinna Ülikoolis on traditsiooniks saanud rahvusvaheliste suve- ja talveülikoolide toimumine. Igal aastal osaleb neil kursustel üha rohkem inimesi, viimastel aastatel on osalejate arv ületanud 300 piiri ning õppijaid tulnud kokku 4050 riigist.

Rahvusvaheline suveülikool Tallinn Summer School toimub alates 2006. aastast. See pakub kolmenädalast programmi, mis sisaldab keelekursuseid, loomingulisi töötubasid ning mitmesuguseid kasvatusteaduste, IT ning humanitaar- ja sotsiaalteaduste valdkonna kursuseid. Lisaks on võimalik osa võtta mitmekesisest kultuuriprogrammist, toimuvad avalikud loengud ja väljasõidud Eesti erinevatesse paikadesse.

Rahvusvaheline talveülikool Tallinn Winter School toimus esimest korda 2010. aastal. Tegemist on suveülikoolist väiksema kursuste ja osalejate arvuga sündmusega.

Suve- ja talveülikoolid on suunatud rahvusvahelistele tudengitele, kuid avatud ka eestlastest huvilistele. Õppetöö toimub inglise keeles. Täpsemat infot kursuste kohta leiate allpool viidatud kursuste veebidest (inglise keeles).


Tallinna Ülikooli üheksas rahvusvaheline suvekool Tallinn Summer School toimus 14. kuni 31. juulini 2014 ning tõi kohale rekordarvu osalejaid - 363. Kõige esimeses suvekoolis 2006. aastal oli tudengeid 145, seega kaheksa aastaga on osalejate arv mitmekordistunud.

54 eri riigist pärit osalejad olid Tallinna Ülikoolis õppimas 20 erineval kursusel. Kõige populaarsemad olid eesti, vene ja inglise keele, aga ka rahvusvahelise finantsõiguse ja inimese-arvuti interaktsiooni uurimismeetodite kursused.

Järgmised sarnased üritused toimuvad 2015. a jaanuaris ja juulis. 2015. aasta on ka eriline, sest rahvusvaheline suvekool tähistab oma kümnendat sünnipäeva.


Tallinn Winter School     Tallinn Summer School