Esileht - Humanitaarteaduste instituut - Koolitused - Tellimuskoolitused

Hea tänane ja tulevane koostööpartner!

Tänapäeva infoühiskonnas on üha olulisem lihtne ja selge eneseväljendus. Suhtluskultuur on organisatsiooni visiitkaart.

Õiguskantsler Ülle Madise konverentsil Selge Sõnum 2017: "Selge väljendumine on raske, sest see eeldab asjast aru saamist. Ent - lihtne ja selge sõnum ei tundu tark, mistõttu väljendatakse end võimalikult keeruliselt."

Avalikud koolitused

28.02.2018
Kõne ja hääle treening
17.05.2018

Tänapäeva infoühiskonnas on üha olulisem lihtne ja selge eneseväljendus. Tallinna Ülikool kutsub kõiki huvilisi 17. mail avalikule koolitusele 

"Kirjalik kommunikatsioon: ladus eneseväljendus ja korrektne eesti keel"

Reili Argus: Kantseliit, mis lööb oimetuks (Ajakiri Director)

Reili Argus: Keelde on tulnud prügisõnu, mida üleliia kasutatakse (Õhtuleht)

Koolituse eesmärk on õppida

  • valima lühemaid sõnastusmalle
  • koostama selge ülesehitusega kantseliidi-vabu tekste ja e-kirju, mis on ladusa sõnastusega, keskenduvad ainult olulisele, on viisakad ning keeleliselt korrektsed.

Koolituse sisu lühikirjeldus: Kust leida keeleabi. Suur või väike algustäht (allasutused, osakonnad, pühad, ametinimetused). Arvud, loetelude vormistamine. Kantseliit kui halbstiilsus, keeruka sõnastuse vältimise võimalused. Lause optimaalne pikkus ja komahirm. Perekonnanimede käänamine. E-kirjade koostamise põhitõed: kirja soovitav pikkus, viisakusreeglitega arvestamine, sh pöördumised, kirja ülesehitus, olulise esiletoomine. Kliendi küsimustele selgelt vastamine, sobiva sõnavara kasutamine. Praktilised harjutused ja näited elust.

Aeg: 17. mai 2018 kell 10.00-15.30 

Registreerimise tähtaeg: 10. mai 2018. NB! Osalejate arv koolitusgrupis on piiratud.

Koht: Hotell Euroopa, Paadi 5, Tallinn, saal Ida-Euroopa A

Koolitaja: Reili Argus, PhD, Tallinna Ülikooli eesti keele professor, Emakeele Seltsi keeletoimkonna liige, suurte kogemustega koolitaja
Koolituse maksumus ühele osalejale: 160 eurot, hinnale lisandub käibemaks. Hind sisaldab koolitust, mahukaid materjale, kohvipausi ja lõunasööki.

Koolituse läbinud saavad TLÜ täienduskoolituse lõpudokumendi.

Registreeri koolitusele

Kliendid meist: 

"Tallinna Ülikooli koolitus "Kirjalik kommunikatsioon: ladus eneseväljendus ja korrektne eesti keel" aitab töötajatel vältida kantseliiti ning keerulisi termineid lihtsas keeles lahti seletada. See omakorda toetab paremat suhtlust kliendiga ning mõjutab kliendirahulolu. Reili Argus on suurepärane koolitaja ja oma eriala professionaal – tema lai kogemuste ja teadmiste pagas, oskus tuua elulisi näiteid ning teooriat ja praktikat siduda tagab koolitustele alati positiivse tagasiside." - Triin Välimaa, valdkonnajuht, Swedbank Akadeemia Eestis

Koolitusel osalenute tagasiside: 

  • "Ma ei ole ammu osalenud nii sisukal ja huvitaval koolitusel. Suured tänud."
  • "Sain küsimustele vastused."
  • "Esitlusviis, palju olulist infot lühikese ajaga, lõbusad näited."
  • "Võimalus õpitut kohe oma tööpraktikas rakendada."
  • "Oskan nüüd koostada lühemaid lauseid"
  • "Nägin oma silmaga vigu, mida teen igapäevaselt - seni panin meili lõppu "Tervitades" järgi alati koma"
  • "Oluline info allikate kohta, kust vajadusel edaspidi abi saada."
  • "Minu e-kirjad saavad edaspidi olema palju selgemad ja lühemad ning ei sisalda võõrsõnu ega kantseliiti.”

NB! Pakume sama koolitust organisatsioonidele ka tellimuskoolitusena. Pakume võimalust sisekoolitusel analüüsida tellija organisatsiooni kirjalike tekstide näiteid. 

Vaata ka teisi meie koolitusi: www.tlu.ee/kommunikatsioon

Lisainfo:

Elina Tahvel
Koolitusjuht | Training Manager
Tallinna Ülikool | Tallinn University
Humanitaarteaduste instituut
Tel: +372 5090216

Tellimuskoolitused organisatsioonidele

          Koolitaja Reili Arguse (PhD) tutvustus

Tutvu probleemartikliga "Kantseliit, mis lööb oimetuks" (Reili Argus, ajakiri Director)

Reili Argus: "Keelde on tulnud prügisõnu, mida üleliia kasutatakse" (Õhtuleht, 11.03.2017)

         Koolitaja Toomas Lõhmuste (MA) tutvustus

Intervjuu Toomas Lõhmustega „Õiget häält leida ei olegi nii lihtne“ (Kaarel Kressa, Eesti Päevaleht)

Alari Allik oli "Plekktrummi" (23.01.2018) saatekülaline, kus ta arutles selle üle, kuidas kiirustamisest on saanud väärtus ning kuidas see on seotud eesmärkide saavutamisega.

Loomisel on uued koolitused loovkirjutamise ning kaasaegse organisatsiooni- ja juhtimiskultuuri teemadel.

K%C3%B5ne-%20ja%20h%C3%A4%C3%A4le%20treening%20(3).jpg

Fotol kõne ja hääle treening Directori klubis

Kliendid meist

"Tallinna Ülikooli koolitus "Kirjalik kommunikatsioon: ladus eneseväljendus ja korrektne eesti keel" aitab töötajatel vältida kantseliiti ning keerulisi termineid lihtsas keeles lahti seletada. See omakorda toetab paremat suhtlust kliendiga ning mõjutab kliendirahulolu. Reili Argus on suurepärane koolitaja ja oma eriala professionaal – tema lai kogemuste ja teadmiste pagas, oskus tuua elulisi näiteid ning teooriat ja praktikat siduda tagab koolitustele alati positiivse tagasiside."

Triin Välimaa, valdkonnajuht, Swedbank Akadeemia Eestis

"Iga õppimine ja ülekordamine on seotud alguse taasleidmisega. Kui arvad endal olevat juba kogemusi, siis on alguspunkt lihtne ununema. Toomas Lõhmuste kõnetehnika koolitus pakkus mulle võimaluse pöörduda tagasi omaenese algusse. Kustkohast saab alguse hääl? Mismoodi leida üles energia oma kehast? Kuidas anda mõttele vorm? Ehkki keegi teine ei saa sinu eest teha otsustavat sammu, siis on võimalik anda inspiratsiooni, et endasse uuesti vaadata. Jõustav oli seda meenutada."

Joonas Hellerma, Eesti Rahvusringhäälingu toimetaja ja saatejuht

Aitäh senistele klientidele ja partneritele:

Vabariigi Presidendi Kantselei, Õiguskantsleri Kantselei, Välisministeerium, Euroopa Komisjoni esindus Eestis, Euroopa Parlament, Eesti Advokatuur, Justiitsministeerium, Siseministeerium, Riigikantselei, Riigikantselei Tippjuhtide Kompetentsikeskus, Coca-Cola Central & Southern Europe, Sotsiaalministeerium, SA Innove, AS Swedbank, SEB Grupp, Nordea pank, Telia Eesti AS, Elisa Eesti AS, Microsoft Estonia AS, Maksu- ja Tolliamet, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, AS Tallinna Sadam, Selver AS, AS Danske Pank, AS Eesti Post/Omniva, Rahvusvahelise Ravimitootjate Liit, Paulig Eesti OÜ, Elron, Politsei-ja Piirivalveamet, Tallinna Tehnikaülikool, Valio Eesti AS, Põllumajandusministeerium, AS Tallinna Vesi, Rimi Eesti Food AS, Eesti Energia AS, Tervise Arengu Instituut, Eesti Töötukassa, KPMG Baltics OÜ, Põhja-Eesti regionaalhaigla, Ida-Tallinna keskhaigla, Tartu Ülikooli kliinikum, Notarite koda, Maanteeamet jpt.

Küsi pakkumist

Kui olemasolevate pakkumiste seas sobivat ei leidunud ja soovid tellida spetsiaalselt oma organisatsioonile koostatud  koolitusprogrammi, siis saada meile koolituspäring.

Koolitusjuhi kontakt:
Elina Tahvel
Telefon:
640  92 89, 509 0216
E-post: elina.tahvel....at....tlu.ee
Ole kursis koolitusuudistega: Leia meid sotsiaalmeediast:
ymbrik_v2.jpg __thumb_-2-fb_1.png  __thumb_-2-you_tube.png  __thumb_-2-b-linkedin.png  __thumb_-2-twitter_2.png