Konverents

Õpetajahariduse konverents "Igaüks võib õppida õpetajaks"

24. oktoobril Tallinna Ülikoolis toimunud õpetajahariduse konverentsil arutleti õpetaja elukutse muutunud teekonna üle. Tee sellesse ametisse ei alga enam kõrgkooli lõpetamisega ning seetõttu peab kiiresti teisenema ka õpetajaharidus. 

Haridusteaduste instituut

24.10.2019 kell 10.00 - 17.00

Lisa kalendrisse

iCal calendar

Millised on siin ülikooli võimalused ja väljakutsed ,selle üle arutletigi 24. oktoobril Tallinna Ülikooli õpetajahariduse konverentsil "Igaüks võib õppida õpetajaks", kus otsiti üheskoos vastuseid küsimustele, kas igast soovijast võib saada õpetaja, mida on vaja, et olla tõeline professionaal ning mismoodi näevad õppimine ja õpetajakoolitus välja tulevikus. Räägiti ka elukestvast õppest, seda eelkõige tööturu kiire muutumise valguses. 

Konverentsi modereeris Joonas Hellerma.

Vaata konverentsi fotogaleriid

Vaata konverentsi ülekannet järgi:

Konverentsi ettekannete slaidid:

Teaching as a Moral profession (ettekanne on inglise keeles)
Kirsi Tirri, Helsingi Ülikooli haridusprofessor

Helsingi Ülikooli professor Kirsi Tirri avas oma ettekandes "Õpetaja kui eetiline elukutse" õpetajakutse ja olemuse ning kõneles väärtustest ja eesmärkidest. Kirsi Tirri esitles õpetajat kui õppivat professionaali, kes omab ühelt poolt vabadust kui ka vastutust.


Teekond õpetajaks – ideest teostuseni
Eve Eisenschmidt, TLÜ hariduskorralduse professor 
Katrin Poom-Valickis, TLÜ õpetajahariduse professor 

Tallinna Ülikooli professorid Eve Eisenschmidt ja Katrin Poom-Valickis andsid oma ühisettekandes ülevaate õpetajakoolituse tänastest suundumustest ning arutletasid lisaks kooli rolli üle õpetaja arengus. Nii õpetajaks saamise kui ka õppimise teed on muutunud ja igaühest võibki saada õpetaja. 


Mida ja milleks me õpime? Muutused tööturul ja tulevikuõppimine

Maria Kütt, välisministeeriumi personaliosakonna peadirektor

Välisministeeriumi personaliosakonna peadirektor Maria Kütt kõneles oma ettekandes sellest, mida ja milleks me õpime, muutustest tööturul ja tulevikuõppimisest eelkõige tööandja vaatenurgast. Juba ammu ei õpita tööandja korraldatavatel koolitustel,  eelkõige leiab tark töötaja omal algatusel õppimise võimaluse igast eluhetkest. 
 

Õpetajahariduse konverents

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Projekti "TLÜ TEE ehk Tallinna Ülikool kui targa eluviisi eestvedaja"
(nr 2014-2020.4.01.16-0033) tegevus A5
Tallinna Ülikooli haridusuuenduse tippkeskuses

TLY TEE ASTRA