Page 6 - TLÜ aastaaruanne 2014
P. 6
REKTORI
EESSÕNA
Lugupeetud lugeja!
2014. aasta oli Tallinna Ülikooli jaoks tegus aasta. Lisaks meie põhi- tegevustele olid aasta märksõnadeks uue arengukava koostamine, akadeemilise struktuuri korrastamise käivitamine ja institutsionaalse akrediteerimise läbimine.
2014. aasta algas projekti „Tallinna Ülikool 2020“ käivitamisega. Kutsusime üles meie liikmeid – nii töötajaid kui ka üliõpilasi – arut- lema TLÜ tuleviku üle. Samuti algatasime lühivideote sarja „Milline on Tallinna Ülikool aastal 2020?“. Sõna võtsid professorid, õppejõud ja teadlased erinevatest valdkondadest, samuti meie partnerid ja sõb- rad. Ühised arutelud päädisid septembrikuus toimunud arengukon- verentsiga. Kokkuvõttes saime palju head nõu ja infot arengukava koostamiseks.
2014. aasta sügisel jõudsime ühisele arusaamisele TLÜ arengu kavandamisel järgnevaks viieks aastaks. Välja kristalliseerusid viis suurt fookusvaldkonda, mida soovime arendada. Uute fookusvald- kondade märksõnadeks on teaduspõhisus ja interdistsiplinaarsus. Iseenesestmõistetavalt on jätkuvalt prioriteetideks kvaliteet ja rah- vusvahelistumine.
Paralleelselt oma tuleviku kavandamisega alustasime 2014. aasta alguses akadeemilise struktuuri korrastamise ettevalmistamisega. Seadsime eesmärgiks luua akadeemiline struktuur, mis toetab uute fookusvaldkondade väljaarendamist ning tagab majandusliku ja akadeemilise jätkusuutlikkuse. Sügisel kinnitas senat akadeemilise struktuuri ümberkorraldamise alused, mille järgi koondab ülikool ressursid ja tegevused lähtudes viiest fookusvaldkonnast.
2014. aasta kevadel läbis TLÜ edukalt institutsionaalse akreditee- rimise. Rahvusvahelise hindamiskomisjoni ettepaneku põhjal otsus- tas Eesti Kõrghariduse Kvaliteediagentuuri hindamisnõukogu akre- diteerida TLÜ seitsmeks aastaks ning anda EKKA kvaliteedimärk. Lisaks mitmete meie tegevuste ja protsesside tunnustamisele soovitas hindamiskomisjon meil enam fookustada tegevusi ning keskenduda nii organisatsiooni kui ka juhtimisstruktuuri uuendustele.
TLÜ põhitegevustest teeb kõige enam head meelt jätkuvalt kõrge teaduspublikatsioonide arv. 2014. aastal avaldati ühe akadeemilise töötaja kohta keskmiselt 1,25 kõrgetasemelist teaduspublikatsiooni,
millega oleme teiste avalik-õiguslike ülikoolide vastava näitajaga samal või kõrgemal tasemel. Rahvusvahelistumise vallas on jätkunud välisüliõpilaste osakaalu tõusutrend, samuti püsib kõrge välisõppe- jõudude ja -teadustöötajate osakaal.
2014. aasta oli TLÜ jaoks hea spordi- ja kultuuriaasta. Meie korv- pallinaiskond võitis Eesti meistritiitli. Kultuurikollektiivid osalesid üldlaulu- ja tantsupeol ning andsid arvukalt kontserte.
Üliõpilaskonna eestvedamisel asutati Tallinna Ülikooli vilistlas- kogu ning 2014. aastal andsime esmakordselt välja Tallinna Ülikooli silmapaistva vilistlase tunnustuse. Meeldejäävaks sündmuseks kuju- nes ka Tallinna Ülikooli muuseumi taasavamine 2014. aasta sügisel.
Lõpetuseks, üliõpilaste rahulolu õppetööga püsib jätkuvalt kõrge (4,57). Soovin tänada kõiki ülikooli liikmeid tehtud töö ja panuse eest!
Tiit Land
Tallinna Ülikooli rektor
4


































































































   4   5   6   7   8