Page 2 - Õppekorralduse eeskiri
P. 2
§ 3. Üliõpilane
2. peatükk ÕPPIJAD
(1) Üliõpilane on isik, kes on immatrikuleeritud ülikooli tasemeõppe õppekavale. Välisüliõpilane on üliõpilane, kellel ei ole Eesti kodakondsust, pikaajalise elaniku elamisluba ega alalist elamisõigust.
(2) Immatrikuleerimine toimub vastavalt senati kehtestatud vastuvõtutingimustele ja - korrale ning käesoleva eeskirja §-s 7 sätestatud vabade õppekohtade täitmise põhimõtetele pärast ülikooli ja üliõpilaskandidaadi vahelise õppelepingu sõlmimist.
§ 4. Külalisüliõpilane
(1) Külalisüliõpilane on teise kõrgkooli immatrikuleeritud üliõpilane, kellel on koduülikoolist väljastatud suunamislehe alusel õigus õppida Tallinna Ülikoolis. Külalisüliõpilasena õppimine vormistatakse tähtajaliselt. Väliskülalisüliõpilane on külalisüliõpilane, kes on immatrikuleeritud välisriigi kõrgkooli.
§ 5. Ekstern
(1) Ekstern on isik, kelle eesmärgiks on jõuda õppekava lõpetamiseni. Eksternil on õigus senati kehtestatud tingimustel ja korras sooritada õppekavajärgseid eksameid ja arvestusi ning kaitsta lõputööd ja sooritada lõpueksamit. Eksterni ei immatrikuleerita ja tal ei ole üliõpilase staatust.
(2) Eksterniks võib kandideerida isik, kes vastab õppekavaga sätestatud kvalifikatsiooninõuetele ja on täitnud õppekava kureeriva üksuse poolt nõutud õppeaineid vähemalt 15 ainepunkti mahus. Isik, kellel ei ole vajalikus mahus õppeaineid, võib registreerida end ainekursustele avatud ülikooli kaudu. Akadeemiline üksus võib korraldada eksterniks kandideerijale vastuvõtueksami, nõuda senati kehtestatud korras ja tingimustel vastuvõtu läbimist või küsida kandidaadilt erialaga seotud lisamaterjali.
(3) Eksternõppesseastumiseksesitabisikvormikohaseavaldusesemestrieelnädalalõpuks. Eksternina lõpetamiseks esitab isik vormikohase avalduse akadeemilise üksuse poolt määratud kuupäevaks.
(4) Ülikoolil on õigus mitte võtta eksterniks isikut:
1) kelle avaldus ei ole korrektselt täidetud;
2) kes ei vasta õppekava sisseastumistingimustele;
3) kellel on ülikooli ees täitmata finantskohustusi;
4) kes on kaks korda sooritanud lõputöö kaitsmise või doktoritöö eelkaitsmise
negatiivsele tulemusele;
5) kes on kolm korda sooritanud lõpueksami negatiivsele tulemusele;
6) kes on eelnevate õpingute jooksul rikkunud akadeemilisi tavasid või käitunud ebaväärikalt;
7) kui üksusel puudub õpetamisvõimalus;
8) kui ilmneb teisi põhjendatud aluseid.
(5) Eksterni õppekava versiooniks määratakse käesoleva õppeaasta versioon või sellele eelneva:
1) kolme õppeaasta versioon bakalaureuseõppes;
2) kahe õppeaasta versioon magistriõppes või;
3) nelja õppeaasta versioon doktoriõppes.
(6) Eksterniga sõlmitakse õppeleping üheks semestriks. Eksternina õppija lepingut pikendatakse osapoolte nõusolekul semestri eelnädala lõpuks, sõlmides lepingu lisa.


































































































   1   2   3   4   5