AJALUGU | AHNE 2011 | KAART | KONTAKT

AHNE 2009 näituse alateemaks valisid korraldajad nimetus "TSOON". Teema on tuletatud aastaid unarusse jäetud linnaosast, mis paikneb üllatavalt kesklinnas, Rotermanni kvartalis. Koht on olnud vaatamata oma tsentraalsele asukohale, suhteliselt vähese kasutusega. Mõjudes dekoratsioonina, mis ilmestab kesklinna pilti, samas olles ilma aktiivse elurütmita. Just nagu omaette tsoon, mis vaikselt tiksub ajatus rütmis hoides jõudumööda õilsate tööstushoonete kooslust.
Küll on viimastel aastatel Rotermann gruppi ettevõtmisel linnaosa jõudnud paiguti omandada täiesti uudse ilme. Ent kvartali sisemine rütm ja loominguline inimtegevus on alles ilmet võtmas. Selline arenev keskkond, kus on võimalik oma sõna ja ideesid rakendada on inspireeriv ja kutsuv noortele kunstiinimestele.
Seega Ahne kunstiprojekti üks eesmärke oli elustada Rotermanni kvartali tsoonilikku miljööd, tuua uut elu ja ideesid linnaruumi, ja ühtlasi esitleda noorte kunstnike loomingut. Samas anda ka põhjust külastada hooneid ja ruume, kus enamik Tallinlasi pole siiani leidnud vajadust-võimalust ringi liikuda.
Näitus avati suure aplombiga 08.05.2009 kell 17.00 ja oli külastatav igapäevaselt kuni 28.05.2009. Seejärel läbis kiire retauratsiooni ja jätkus 01.06.-07.06 kui vanalinna ja uuelinna päevade vaatamisväärsus.

Lahtioleku aeg 12.00-18.00. Ligipääs tagati kõigile tasuta.

Asjamees Renee Aua

PS!AUTORITE NIMEKIRI TÄPSUSTUB PIDEVALT JA ÜKSKORD AVALDATAKSE NII KUI NII...