Juhendaja: Tõnu Talpsep, operaator/BFMi tehnikaspetsialist

Koolituse maht: 20 akadeemilist tundi, loengud ja töötoad. Iseseisvad pildistamisülesanded

Grupi suurus: 6 - 12 inimest

Sihtgrupp: Kõik, kes on huvitatud fotograafiast väljendusvahendina ning soovivad täiendada kaamera kasutamise, loova pildistamise ja fotode digitaaltöötluse praktilisi oskusi.

Kursuse hind: 180 eurot (hinnale ei lisandu käibemaksu)

Kursuse tulemusena osaleja: 

on teadlik fotograafilise väljenduse mitmekesistest võimalustest, on omandanud praktilisi oskusi fotoseeriate pildistamisel ja fotode digitöötluses.

Tegemist on algtaseme koolitusega.

"The teacher prepared her lessons carefully according to our needs."

Koolituse programm:

I moodul. Pildiruum ja kujutamise viisid. Fotograafilise pildi omadused. Arhitektuur, linnaruum ja maastik. Kaamera ja optika mõju pildi tulemusele. Digitaalfoto seadete valikud eesmärgist lähtuvalt.

II moodul. Portree, autoportree, grupiportree. Dokumentalistika ja lugude jutustamine. Osalejate tööde tagasiside. Digitaalne pilditöötlus: failiformaadid, programmide tööriistad, valgus ja kontrast, perspektiiv.

III moodul. Objekt, ruum ja valgus. Vaikelud ja tähenduslikud objektid. Kursuse pildistamisülesande tagasiside. Digitaalne pilditöötlus: kontrast, värv ja filtrid, esmane pildimontaaž.

"Individuaalne lähenemine, üksteise piltide vaatamine, seltskond, tehniliste nippide teadasaamine" 

IV moodul. Lavastuslik fotograafia. Kaasaegse fotokunsti väljendusvahendid. Fotoseeriate komponeerimine. Osalejate tööde arutelud. Fototrüki materjalid ja eksponeerimise võimalused.

 

 

Lisainfo

Katrin Sigijane
BFM koolitusjuht

aadressNarva mnt 27, 10120 Tallinn

Telefon(+372) 619 9908, (+372) 509 6692