Registreeru kursusele:

Juhendajad: Tõnu Talpsep, operaator/BFMi tehnikaspetsialist ja Laura Roomets, BA multimeedia BFM

Koolituse maht: 38 akadeemilist tundi, loengud ja töötoad. Iseseisvad pildistamisülesanded

Grupi suurus: 6 - 12 inimest

Sihtgrupp: Kõik, kes on huvitatud fotograafiast väljendusvahendina ning soovivad täiendada kaamera kasutamise, loova pildistamise ja fotode digitaaltöötluse praktilisi oskusi.

Kursuse hind: 250 eurot (hinnale ei lisandu käibemaksu)

Aeg: 

5.september - 16.oktoober, reedeti kell 18-21.00 ja laupäeviti kell 10-13.00, kuupäevadel 05.09 / 11.09 / 18.09 / 26.09 / 03.10 / 10:10 / 16.10 BFMi Nova majas

Kursuse tulemusena osaleja: 

on teadlik fotograafilise väljenduse mitmekesistest võimalustest, on omandanud praktilisi oskusi fotoseeriate pildistamisel ja fotode digitöötluses.

Tegemist on algtaseme koolitusega. Vajalik oma kaamera.

"Individuaalne lähenemine, üksteise piltide vaatamine, seltskond, tehniliste nippide teadasaamine" 

Koolituse programm:

 • 1.päev
  Valgus - fotograafi pintsel. Valguse suund ja iseloom. Terav ja hajutatud valgus. Looduslik ja kunstvalgus. Valgustite tüübid. Valgusega modelleerimine. Portree pildistamine -näitlik töö stuudios. Mida me vaatame, mida näeme. Tunne ja tunneta, mida pildistad. Pilt kui sõnum ja lugu. Informatsioon, esteetika, emotsioon pildis. Fotoaparaadi hooldus. Optika puhastamine. Kaamera käsitlemine erinevates ilmaoludes. 
 • 2.päev
  Optika ja silm. Objektiivi karakteristika ja erinevad tüübid ning nende mõju pildi iseloomule. Ekspositsioon. Säriaeg, ava, tundlikkus (ISO). Nende omavaheline seos. Automaat või manuaalne juhtimine. Sügavusteravus. Teravus ja ebateravus kui esteetiline võte. Pildistamine käest(asendid , toed) ja statiivilt. Statiivi seadistus. Kaasavedamine. Etteteravustamine. Kuidas pildistada ööd ja objekte öös? Ülipikk säri ja erinõuded sellele .Pildistamine kaugpäästiku ja iseavajaga. Peegli eellukustus. Ruumis oleva valguse oskuslik kasutamine. Pildistatava modelli otstarbekas paigutus -praktiline töö BFM ruumides (grupitöö).  
 • 3.päev

  "Kõige suurem kasutegur oli kodutööde analüüs" 

  Kompositsioon – pilgu püüdmise ja hoidmise kunst. Pildi ülesehitus. Joonte maagia. Kolmandike reegel. Joon ja tonaalne perspektiiv. Mitmeplaanilisus (esi-, kesk- ja kaugplaan). Motiivi valik. Pildistatava suurusjärk. Kas JPG või RAW? Kas värviline või mustvalge. Valge tasakaal. Sügavuse loomine kahemõõtmelisel pinnal.  Taust  kui oluline osa pildist, selle kasutamine meeleolu ja mõtte edastamisel. Õues portreede pildistamine. Välklambi kasutamine päeval ja hämaras.    

 • 4.päev
  Digitaalne pilditöötlus Photoshop programmis: failiformaadid, programmide tööriistad, valgusega modelleerimine.
 • 5.päev
  Natura ja natura morte. Arhitektuur pildil. Halb ilm, hea pilt. Vihma ja lumesaju pildistamine. Polariseeritud valgus, polaroid filtri kasutamine. Pildistamine läbi klaasi ja vee. Maalide, piltide tekstide pildistamine. Filtrid. Vaherõngad. Valgusvarjuk. Optilised  lisad. Kaugpildistamise ja lähipildistamise head ja vead.. Sündmusvõte ja lugude jutustamine..Koha peal pildistada etteantud raamides lugu. Koduste ülesannete analüüs. Kodused ülesanded (Kodus kompositsiooni loomine etteantud objektidest). 
 • 6.päev
  Ühine väljasõit loodusesse pildistama "Ühe paiga tuhat palet". Väljasõit toimub oma sõidukuludega, jagades sõiduvahendeid, täpsemalt selgub juba koolitusel.
 • 7.päev
  Piltide analüüs (kodused ülesanded ja väljasõidu pildid).
             

Lisainfo

Katrin Sigijane
BFM koolitusjuht

aadressNarva mnt 27, 10120 Tallinn

Telefon(+372) 619 9908, (+372) 509 6692