Toimumisaeg: 27.-30. august 2018
Grupi suurus: kuni 10 inimest
Kursuse hind: 550 eurot. Hind sisaldab transporti, majutust ja kolm korda päevas toitlustust

Koolituse läbiviimise koht: 
Ida-Virumaal

 

Registreeri kursusele!

 Ainulaadne ulme- ja dokumentaalfilmi kursus, mis toimub Ida-Virumaal.
(Sõltuvalt osalejate päritolust võib kursus võibolla toimuda inglise keeles)

Pilt on eemaldatud.

 

Praktiline lühifilmikursus "Tsoon" on neile, kel juba olemas filmimise ja montaazi algteadmised ning kes on jõudnud arusaamisele,  et edasiminekuks on vaja veel "midagi", millest õpikutes ei kirjutata ja tehnilistel kursustel ei räägita. "Tsoon" tegeleb eelkõige filmitegemise sisulise poolega. Luubi all on kolm oskust: vaatlus, keskendusvõime ning kohalolek. Kursuse eesmärgiks on aidata osavõtjatel ülesse leida nende kaasasündinud loominguline põhiolemus. Sõnade ja muusikata lühifilm (5-10 min), mis kursuse käigus valmib, paotab ukse filmimaailma esimestesse saladustesse. 

 

Pilt on eemaldatud.

 

Kursus toimub Ida-Virumaal, kus järsud erinevused looduses ja inimmaastikel loovad loomingut soosiva seisundi. 

Kohtla-Järve tööstusmaastikud, mahajäetud kaevandused, tuhamäed, kaevurite asulad, teisalt Ontika paekallas, mets ja meri teevad tundlikuks ning õpetavad märkama väiksemaid detaile. Isegi paaritunnine eemalolek päevavalgusest, lõhnadest ning helidest külaskäigu ajal kaevandusse pöörab tähelepanu elu koostisosadele, mida igapäevases elus  iseenesest mõistetavaks peame. 

Pilt on eemaldatud.

Lisaks kohalikule kontrastiderikkale maastikule mõjutab osavõtjaid Andrei Tarkovski film "Stalker" ja filmi analüüs. Sarnaselt filmi nimitegelasele viivad kursuse juhendajad osavõtjad "tsooni", kus võtmesõnaks koostöö ja tasakaal. Kursuse edukus sõltub iga osavõtja kohalolekust ning avatusest näha maailma nagu läbi lapsesilmade "esimest korda".

 Pilt on eemaldatud.

 

Tehniline kirjeldus:

Kursusel tehakse lühiülevaade videotehnika käsitlemisega seotud põhimõtetest ning kasutatakse erinevat videotehnikat filmimiseks, heli salvestamiseks ja filmi monteerimiseks/helindamiseks. Kursusest osavõtjad tajuvad filmimise käigus professionaalse heli mõju pildile ning pildi mõju helile. Kursusel osaleja võib kasutada ka oma isiklikku video-/helitehnikat ja montaažiprogrammi.

 

 

Kersti Uibo on dokumentalist ja BFMi õppejõud, kes elanud Inglismaal aastast 1985. Omandanud magistrikraadi National Film and Television School in UK, kus õppis legendaarsete Richard Leacock ja Herb Di Gioia käe all.

Kersti Uibo kodulehtfilmography ja imdb profile 

 

Raigo Saariste on lõpetanud BFMi režissöörina ja juhendab BFM Laste filmikoolis. Ühtlasi on ta suur ulmefilmi žanri austaja.

Tema filmograafia.

 

Tagaside osalejatelt:

"Tänapäeval teevad inimesed kõike kiirustades asjadesse süvenemata. "Tsoon" õpetab vastupidist. Kursusel oli palju aega mõtlemiseks ja isiklikku "tsooni" sisenemine algas juba Tallinn-Jõhvi bussis. Kursus andis juurde enesekindlust. "Tsooni"-st tagasi tulles ei muretse ma enam nii palju, kas filmitud ja monteeritud materjal on "hea" või "halb" , "õige" või "vale" ning kahtlen endas palju vähem. "Tsoon" õpetas, et kannatlik õige hetke äraootamine viib tõesti eesmärgini.  Peale "Tsooni" sain sellele kinnitust filmivõtetel. Ootasin kannatlikult 2-3 päeva ja film "sündiski". Samuti tutvustas "Tsoon" filmikunsti klassikat. Olin varem kuulnud Tarkovskist, kuid arvasin, et mulle ta filmid ei meeldi. Nüüd armastan tema "Stalkeri't" ja "Solaris't". Samuti kuulsin kursusel esimest korda Jane Campion'ist ja tema film "Angel at my Table" on nüüd üks mu lemmikutest. Tehnilise külje pealt oli kursus samuti tugev. Kasutasin filmivõttel esmakordselt  Sennheiser'i mikrofoni ja kuulsin erinevate helide nüansse. Samuti oli vägev näha suurel ekraanil enda filmitud, erinevates etappides monteeritud materjali ja valmis filmi. Kursuse kava oli väga hästi läbi mõeldud: sissejuhatus Balti Filmi ja Meedia Koolis, bussiõit Jõhvi, video- ja helitehnika praktiline kasutamine filmivõtetel, minibuss toreda juhiga, elukoht kontserdimajas, filmimine erilistes kohtades, huvitavad kursusekaaslased ning meie õpetajad Kersti ja Raigo. Suur tänu kursuse läbiviimise eest. Olen õnnelik, et sain sellest osa võtta."

Janis Kirpitis (Läti)

 

"Mina õppisin otsima filmimiseks huvitavat vaatenurka, siis tuleb film oluliselt huvitavam. Samuti oskan nüüd filmitavat objekti vaadelda teisiti kui enne. Muidugi oli oluline ka töö kaamera ja heliga, enne ei osanud ma heli sellise "kõrvaga" kuulata. Olen oma töös õpilastega otsinud huvitavaid kaadreid (praegu veel pildistades), aga plaanis on ka väike filmilõik oma koolist  (tahaks teha "Tsoonis" tehtud filmiga sarnase filmikese) . Kursust iseloomustas avastusrõõm, koostöö ja intensiivsus. Ma ei kujuta ette, et midagi peaks tegema teisiti, sest kursus oli üles ehitatud improvisatsioonile, mis tegigi kursuse mõnusaks. Nüüd mõtlen pimedatel õhtutel sellele sündmusele  nostalgiaga. See oli lihtsalt nii võimas kogemus."

Kadri Siller (Eesti)

Lisainfo ja registreerumine:

Katrin Kuusik
BFM koolitusjuht

aadressNarva mnt 27, 10120 Tallinn

Telefon(+372) 6199 908, 509 6692