Konverents

ICCPR 2018 | X rahvusvaheline kultuuripoliitika konverents: “Üleilmsed vood ja nende kultuuripoliitiline valitsemine: minevik ja tulevik”

BFM koostöös Humanitaarteaduste instituudi, Ühiskonnateaduste instituudi ning TLÜ konverentsikeskusega kutsub kõiki huvilisi osalema Ida-Euroopa suurimal rahvusvahelisel kultuuripoliitika uurijate võrgustiku konverentsil

Balti filmi, meedia ja kunstide instituut

-

Lisa kalendrisse

iCal calendar

Rahvusvahelise konverentsi teema viitab mitmesuguste tänapäeval uute üleilmsete kultuuriliste hoovust esilekerkimisele, mis esitavad kaasaegsele ühiskonnale uusi väljakutseid ning on sestap fookuses ka kultuuripoliitikate kujundamisel. Nende hulgas on nii sunnitud kui vabatahtlik migratsioon, uued globaalsed väärtusahelad kultuuri tootmises, aga ka uued kultuuriturismi rajad. Uued on ka kultuurisisu vahendamise kanalid, võrgustikud ja platvormid, mis lihtsustavad kultuurikontakte. Muutunud on kultuuripraktikate (suur)andmete globaalne turg ning katsed ümber hinnata rahvusvaheliselt jagatud ja üldtunnustatud kultuurilisi väärtusi. Konverentsi eesmärgiks on tegeleda nii käesoleva ajahetke ja tuleviku strateegiatega, kui ka kaasaegsete voogude arheoloogia ja ajalooga ning mineviku viisidega sarnaseid väljakutseid maailmas kultuuuripoliitiliselt lahendada. Seetõttu on eriline rõhk Ida-Euroopa ning teiste siirdeühiskondade kogemusel.

Konverentsi plenaaresinejad on valdkonna tippteadlased ja poliitikakujundajad Euroopast ning Ameerikast:

  • Prof. J.P Singh (Edinburghi Ülikool, UK)
  • Prof. Jose van Dijck (Amsterdami Ülikool, Holland)
  • Prof. Joseph Straubhaar (Texase Ülikool, Austin, USA)
  • Prof. Madina Tlostanova (Lindköpingi Ülikool, Rootsi)

Lisaks külalisesinejatele tuleb nelja päeva jooksul tuleb esitamisele ligikaudu 250 ettekannet. Konverentsi põhiprogramm tutvustab üle maailma kogutud praktikaid, kriitikat ja lahendusi ning võimaldab vestlusi jätkata õhtustel eriüritustel ja ühiskülastustel kultuuriettevõtetesse.

Konverentsile registreerimine toimub kuni 6. augustini veebilehel iccpr2018.tlu.ee/registration.
 

Lisainfo: iccpr2018.tlu.ee
Kontakt: iccpr2018@tlu.ee

NB! Konverents toimub inglise keeles.

ICCPR konverents toimub iga kahe aasta tagant 4-5 päevase sündmusena, kus on esinejaid kuni 60 riigist. Varasemalt on konverentsi korraldatud Bergenis (1999), Wellingtonis, Uus-Meremaal (2002), Montrealis (2004), Viinis (2006), Istanbulis (2008), Jyväskyläs (2010), Barcelonas (2012), Hildesheimis (2014) ning Seoulis (2016). ICCPR põhieesmärk on koostöös rahvusvahelise kultuuripoliitika ajakirjaga International Journal of Cultural Policy tutvustada kõrgete akadeemiliste standarditega ICCPR konverentsi eri maailma paikades. Konverents annab teadlastele võimaluse esitleda töid, mis peegeldavad kultuuripoliitikat mis tahes teemavaldkonnas ja mis annavad seeläbi olulise teadusliku panuse kultuuripoliitika mõistmisele.