KorFest 2018

Programm

Sel aastal toimub koreograafia õppekava festival kahes osas. III kursuse lõputööd tulevad esitlusele juba 5.-11.jaanuaril. Kursusetööd, tantsufilmid koos KinoEyes’i filmitudengitega ning BA lõpetaja Marta Jamsja tantsufilmid jõuavad publikuni aprillis-mais. Kirjalike tööde kaitsmine toimub juunis ning oma magistritöö kaitseb ka Anu Vask.

Kevadel

3. mai 19.00 Teater Stella

Allar Valge „Helgelt helise“ ja Aneta Varts “Kooslused” 

N 19. aprill 19.00 ERMi teatrisaal

Helin Jürmann „00:00“ ja Maarja Eliisabet Roosalu "meri põlvini"

R 23. märts 19.00 ERMi teatrisaal 

Kerstin Vnukova „Ilmsi unes“ ja Liise-Marie Valgi „Lõkkel”

Talvel

K 10 ja N 11. jaanuar 19.00 Teater Stella

Helin Jürmann „00:00“ ja Liise-Marie Valgi „Lõkkel”

T 9. jaanuar 19.00 KUMU auditooriumis

Kerstin Vnukova „Ilmsi unes“ ja Maarja Eliisabet Roosalu "meri põlvini"

5. ja 6. jaanuar 19.00 Teater Stella

Allar Valge „Helgelt helise“ ja Aneta Varts “Kooslused” 

Helgelt helise

Allar Valge (BA 2018

Liikujad-kaasautorid: Ander Ott Valge, Aneta Varts, Maarja Pärn, Marie Vaigla, Marko Reitalu, Silver Soorsk.
Valguskunstnik: Ants Kurist
Muusika: Arvo Pärt „Ukuaru valss“
Heli elav esitus: Marie Vaigla
Tehniline tugi: Vaido Valge
Juhendaja: Sille Kapper

Unustamine on inimlik ja igapäevane. Unustusse kipuvad kaduma ka meile olulised, kelle puudumist paneme pahatihti tähele alles siis, kui sinna enam midagi parata pole. Mäletame helget ja hoolime helisevast...

Kooslused

Aneta Varts (BA 2018

Tantsijad: Kerstin Vnukova, Arolin Raudva, Allar Valge, Jene Walker, Hansel Rivero
Valguskunstnik: Ants Kurist
Kostüümikunstnik: Triin Tint
Vokaal: Denise Fontoura
Muusika: Denise Fontoura, Maalem Mahmoud Guinia “Marhaba”, Clap! Clap! “The Rainstick Fable”, The Very Best “Hear Me”, Os Tincoãs “Deixa a Gira Gira”.
Juhendaja: Sille Kapper 

Eriline tänu Tõnis Vellama ja Sander Mölder.

Lavastuses näeme ühiskonda, selle sisemist dünaamikat, aktsepteerimist, mitteaktsepteerimist, piiride kompamist. Selles maailmas on vabadus teha otsuseid, minna teistega kaasa või mitte. Kuidas suhestuda on igaühe enda otsus. Täpselt nii nagu ei ole kurba ilma rõõmsata, helisid vaikuseta, saavad koos eksisteerida ka must ja valge. Selleks on ruumi.

Tantsulavastus “Kooslused” on inspireeritud afro-brasiilia kultuurist ja candomblé religioonist.

Ilmsi unes

Kerstin Vnukova (BA 2018

Tantsijad: Aneta Varts, Allar Valge, Sandra Põld, Richard Beljohhin, Maria Maandi, Markus Aru, Maarja Eliisabet Roosalu, Marko Reitalu, Daniil Volkov

Valguskunstnik: Ants Kurist, ERMi teatrisaalis Marita Keskküla
Kostüümikunstnik: Silvia Sigrid Sillaots
Helikujundaja: Haendel Gabriel Guerrero Solis
Juhendaja: Heili Einasto

Pühad. Kas tead, kust pärinevad igal aastal tähistatavad pühad? Miks neid tähistatakse? Millisteks on need muutunud tänapäeva tarbimisühiskonnas? Kas detsembrikuu värvilisest sitsist-satsist piisab, et inimesed ei tunneks ennast üksiku ja mahajäetuna?

Hirm jälitamise ees. Mis juhtub, kui sind jälgitakse mitte kaamera kaudu kuskil kaugel, vaid siin samas, praegu, sinu toas? Kuidas hirmust lahti saada? Kas loodad, et prints valgel hobusel päästab sind või vaatad probleemile silma iseseisvalt?

Sulle ei meeldi, mis toimub päris elus, meeldib vaid unistada oma ideaalmaailmast. Kas lepid reaalsusega või põgened unistustesse?

Kutsun teid kaasa mõtlema nendel teemadel. Kui olete väsinud mõtlemisest, siis tulge lihtsalt vaatama ilusat liikumist ja nautima mõnusaid jazzirütme.

meri põlvini

Maarja Eliisabet Roosalu (BA 2018) 

Laval: Elle Maria Viies, Karmen Teesi Pregel, Kertu Kasemets, Maryn-Liis Rüütelmaa, Allar Valge, Karl-Gustav Kasemaa, Mark Monak, Markus Monak
Valguskunstnik: Ants Kurist, ERMi teatrisaalis Marita Keskküla
Kostüümikunstnik: Susanna Peters
Muusika: jasperino
Fotod: Harli Jaanimägi
Juhendaja: Sille Kapper

Pistan varbad sooja merre ja mõtlen, et see võiks olla samal ajal nii pahkluuni kui üle pea. Ma ei tea seda enne, kui pole sisse hüpanud. Aga sukelduda on hirmus, sest ma ei tea, kui sügav meri on. Mis siis kui ma sinna ära upun? Mis siis kui ma end ära põrutan? Mis siis kui lained löövad pea kohal kokku ja enam ei saagi välja? Kas sa hüppad koos minuga?

Päike on juba palav, aga ma ei taha veel minna. Ma tahan veel sinuga olla. Veel sulle silma vaadata, veel korra hoida su käest. Kui me ei peaks samale kaldale tagasi jõudma.

Ma annan sulle selle juulikuu päikese, kui ma kartsin nii väga ja ei teadnud veel mitte midagi. Kui ma kartsin tohutult. Kui ma veel ei teadnud, et meri võib olla põlvini.

00:00

Helin Jürmann (BA 2018

Tantsijad: Aleksandra Polokainen, Helin Jürmann, Katre Sabbal, Rea Haljasmäe, Richard Beljohin
Valguskunstnik: ERMi teatrisaalis Marita Keskküla
Kostüümikunstnik: Krete Beljaev
Dekoratsioonid: Kristi Kalmus
Tšello: Angelika Anette Antsmäe
Grimm: Anya Manya, Karin Friedrichson
Muusika: Nine Inch Nails, Gustav Mahler, taTu, Tom Jones, Pet Shop Boys
Juhendaja: Renee Nõmmik

Igal lõpul on algus ja üleminek. Perioodne vahepala, kus me kohtume ja kõik vana olnu hääbub ja talletub. Aeg annab meie tegudele tähenduse ja väärtuse. Mis saaks, kui meil oleks võimalus taaskülastada oma elu tähtsamaid ja eredaimaid momente, mis meid on vorminud „Minaks“.  Kui palju vana, kadunud, uut leitakse? Kui palju sümboleid, hetki, nähtut, maailmavaateid, arusaamu, kogetut suudaksime kokku lugeda! Kes langetab meie eest otsused? Kas kuuluvad kõik valikud meie elus endi teha ja vastu võtta? 

Lõkkel

Liise-Marie Valgi (BA 2018)

Tantsijad: Ingrid Elsa Mugu, Maarja Eliisabet Roosalu, Kirsi Mari Lepik, Lisanna Tälli, Rando Luik, Richard Ploompuu.
Valguskunstnik: Ants Kurist, ERMi teatrisaalis Marita Keskküla
Muusika: Maarja Nuut
Juhendaja: Sille Kapper

Mis juhtub, kui kaks erinevat kokku saavad? See on lavastus alati korduvast ja ikka erilisest. Nii pööriöös kui ka armastuses on alati olnud midagi salapärast, rõõmsat ja kurba. Põline on ikka kohtunud nüüdsega. Nii ka selles lavastuses.

Lavastuses on ühendatud moderntantsu ja pärimustantsu elemente, et näha ja näidata mõlemat uuest ja veidi tavapäratust vaatenurgast.