Pressiteade

Konverentsil on fookuses meedia kasutamine õppetöös

Täna algas Tallinna Ülikoolis konverents „Film ja meedia õppetöös – raamist välja!“. Osalejatele peaks see lisama võimekust kasutada meediat õppetöös ning arendada õpilaste meedia-alast kirjaoskust aineteüleselt.

Meedia ja film õppetöös

Rohkem kui paarisaja osalejaga esinduslik konverents on ka üks paljudest sündmustest, millega Tallinna Ülikool tähistab saja aasta möödumist järjepideva õpetajaõppe algusest Tallinnas.

Täna ja homme on rõhuasetus praktilisel kogemusel, Taani, Soome ja Inglismaa ekspertide sünkroontõlkega ettekanded on läbi põimitud mitmekümne eesti- või ingliskeelse töötoaga. Kätt saab proovida animatsiooni või mobiiltelefoniga õppematerjale luues, aga ka reklaami või filosoofia töötoas. Teisel päeval on avatud ka infonurk, kus õpetajad saavad vabalt kasutatavaid materjale näha ja proovida koos nende autoritega.

Õpetajates soovitakse tekitada valmisolek kaasata õppetöösse kriitiline mõtlemine, reflektsioon, loovus ja loomingulisus, meeskonnatöö, interdistsiplinaarne kirjaoskus – just seda kõike on liikuvate piltide maailma abil kõige lihtsam õpetada.

„Nii meedia kasutamine kui ka selle nö lugemine on kirjaoskus, kus esialgu tuleb algtõed selgeks saada ja hiljem ridade vahelt lugema õppida, et mõista, kelle huvisid ja milliseid eesmärke see teenib,“ selgitab Tallinna Ülikooli BFM-i direktor Katrin Saks.

Konverentsist lähemalt.