Edulugu

Madli Lääne film „Kolm päeva augustis“ võitis CIVIS auhinna

Madli Lääne film „Kolm päeva augustis“ võitis 7. juunil toimunud tseremoonial CIVIS auhinna. CIVIS Prize on Euroopa prestiižseim meediaauhind integratsiooni ja kultuurilise mitmekesisuse vallas.

Kaader filmist "Kolm päeva augustis"
"Kolm päeva augustis"

Sel aastal valiti 847 kandidaadis välja 25 nominenti. Meelelahutusliku sisu kategoorias jõudis ühena kolmest nominendist lõppvooru ka Madli Lääne film „Kolm päeva augustis“. Laureaadid selgusid 7. juunil auhinnatseremoonial Berliinis. 

Filmis “Kolm päeva augustis” kohtuvad 1991. aasta sündmustekeerises eesti tüdruk, vene poiss ja salapärane ameerika limonaad. Film uurib, mida lapsed ajalooliselt kõnekal ajal kogesid. CIVISe žürii hinnangul on film sisult väga aktuaalne ning kinematograafiliselt ja näitlejameisterlikkuse poolest suurepärane.

“Kolm päeva augustis” on BFMi õppejõudude Madli Lääne (režissöör-stsenarist) ja Anneli Ahven (produtsent) esimene koostöö. Meeskonda kuulus mitmeid BFM-i vilistlasi ja filmitudengeid. Filmi tootjaks on Kopli Kinokompanii ning toetajateks BFM, ERR, Eesti Kultuurkapital, Austini filmifond ja Texase Ülikool.

SA CIVIS Media kujutab endast rahvusvahelist meediavõrgustikku ning migratsiooni, integratsiooni ja kultuurilise mitmekesisuse monitoorimiskeskust Euroopas. CIVISe meediaauhind tõstab igal aastal esile Euroopa raadio-, tele-, filmi- ja internetiprogramme. Auhinna eesmärgiks on elektroonset meediat migratsiooni, integratsiooni ja kultuurilise mitmekesisuse suhtes tundlikumaks teha.