Teated

Nordplusi projekt audiovisuaalsest kirjaoskusest

Nordplus projekti raames toimusid sel nädalal kohtumised nii Tallinna Ülikoolis kui ka Filmimuuseumis Maarjamäel, mis peaksid saama ühe uue võrgustikutöö alguseks, mille eesmärgiks on nende parimate praktikate koondamine ning jagamine, mis kombineerivad audiovisuaalsete oskuste õpetamist ning materjalide kasutamist.

Nordplusi projekti liikmed Filmimuuseumi ees
Meediakirjaoskuse meeskonna liikmed

Olgu selleks siis tunnustust pälvinud film, kroonikapala või hoopiski omaloodud animatsioon, mis mõnes õppeaines keerulisi asju lihtsamalt seletada aitab. Projekti algatanud BFMi direktori Katrin Saksa hinnangul on meil toredaid näiteid, aga puudub süsteemne lähenemine ja korralik platvorm, kust õpetajad need üles leiaksid. "Püüamegi siis erinevaid jõudusid ühendada nii Eestist kui lähiümbrusest korraldades rea seminare erinevates riikides ning uue aasta alguses ka suurema konverentsi õpetajatele koostöös Haridusteaduste instituudiga TLÜs. Oleme koolide ja õpetajatega aastaid koos töötanud," kinnitas Katrin Saks, "aga nüüd on meil võimalus seda ringi ka laiendada ja teiste kogemus maale tuua."