Edulugu

Parimatest parimad tudengifilmid on teada!

Reedel, 1. märtsil selgusid Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi 2019. aasta BFMi tudengite filmifestivali Best of BFM parimatest parimad. Auhinnatud said nii parimad filmid kui ka spetsiifiliste oskuste mesterlikkuse demonstreerijad. Parima filmi kategooria võidufilme oli sel korral lausa kaks: Filmikunsti eriala 2. õppeaastal valminud „Valvuri evolutsioon“ ja Kino Eyes magistrikava raames valminud „Tomorrow Island“.

BOB 2019

Katrin Rajasaare, ETV hanketoimetuse juhataja ja BOB 2019 žürii esimees rõõmustab, et igaastaseks normaalsuseks on saanud: „lavastuslik tervik, mis tudengite filmides on realiseerunud hästi läbikirjutatud kirjandusadaptsioonides, lugudega haakuvates kunstnikutöödes ja lokatsioonides, paljudes õnnestunud rollides nii algajate kui kogenud näitlejate poolt, tihtipeale meisterlikus kaameratöös ning helirežiis.“

Žürii töös esmakordselt kaasa löönud Tanel Tatter, Apollo Film Productions produtsent tõdeb: „Minule isiklikult oli see uus ja huvitav kogemus. Otsides pidevalt taga tudengite loodut ja uut talenti tuli nüüd see kõik koju kätte. Rõõm oli kogeda ülimalt kõrget taset. Omanäolist ja originaalset loo ja pildi andmist. Loodan väga, et parimaks valitud filmid leiavad kasseti vormis ta tee suurele kinolinale, kus on filmi õige koht. Olen enam, kui veendunud, et nii mõnegi tegijaga ristuvad teed juba ühise töötähe all!“

Katrin Saks, BFMi direktor: „pean tänavust Best of BFMi tubliks saavutuseks nii noorte loomingu kui ka koolifestivali korralduse poolest. Rõõmustab tegijate kasvav professionaalsus ja sotsiaalne tundlikkus. Korraldusliku poole pealt aga läheneme samm sammult sellele, millest oleme õppejõududega aastaid unistanud: festivali teevad noored ise ja saalid on huvilisi täis. Kirsiks tordil aga efektne lõpugala. Tänu korraldajatele!“

Tudengifilmide võistlus Best of BFM annab kord aastas võimaluse nii kooliperel kui teistel huvilistel tutvuda tudengite töödega, mis üksteisega erinevates kategooriates võistlevad. Töödega tutvus põhjalikult viieliikmeline ekspertgrupp ehk žürii, kelle ülesandeks oli märkida ära tunnustust väärivad projektid. Kõiki võitjaid vaata Best of BFM 2019 lehelt.