kolm tudengit

E-raamatukogu

Digitaalsed kogud

Loomulikult ei piirdu TLÜ AR füüsiliste teavikutega. Meie lugejatel on ligipääs mitmesajale tuhandele e-raamatule, e-ajakirjale, e-ajalehele, e-referaadile ja teadusartiklile. Digitaalseid kogusid, sh litsentsandmebaase, saab tasuta sirvida raamatukogus, TLÜ arvutivõrgu kaudu või TLÜ e-posti kasutajatunnusega sisse logides.

Meie põhirõhk on teaduslikel andmebaasidel, milles leiduvad artiklid ja muud materjalid on suureks abiks nii üliõpilastele kui teadustöötajatele.

Raamatukogu kodulehel on e-ressursid jagatud instituutide/kolledžite järgi (vt erialainfo) ja olemuse järgi (inforessursid). EBSCO Discovery Service võimaldab ühisotsingut TLÜ-le avatud litsentsandmebaasides.

Raamatukogu oma andmebaasides on TLÜ magistri- ja doktoritööd, väliseesti perioodika, isikulugu, digiteeritud vanemaid ajalehti, meie ainulaadse baltika ja vanaraamatute kogu raamatuid, pilte ja kaarte (vt näiteks Hortus Librorum).

ETERA

E-teadusraamatukogu ETERA on TLÜ Akadeemilise Raamatukogu digitaalraamatukogu, mille eesmärgiks on informatsiooni kogumine ja säilitamine. ETERAst leiab nii vanu kui ka uusi raamatuid, ajakirju, ajalehti, fotosid, postkaarte, maakaarte, õppematerjale ning Tallinna Ülikoolis kaitstud lõputöid.

ETERAs olevad materjalid kuuluvad Eesti teaduse kõikvõimalikesse valdkondadesse. ETERAt saab kasutatada kõikides arvutites ja nutiseadmetes ilma lisatarkvara alla laadimata.

Teadusraamatukogu

Akadeemilise raamatukogu teadusraamatukogu asub Rävala pst 10.

Teadusraamatukogu on avatud

E–R 10–19
L 10–15
P suletud

NB! Raamatukogu on suletud korrastustöödeks iga kuu esimesel neljapäeval!

Öösaal

Öösaal on teadusraamatukogu II korruse lugemissaal, mis on avatud tavapärasemast kauem.

E–R 19–23
L 15–19
P 10–19

Baltika lugemissaal

E–R 12–17
L, P suletud

Vt ka vanaraamatu keskust

Väliseesti kirjanduse keskus

E–R 12–17
L, P suletud

Vt ka väliseesti kirjanduse keskust

Vaata ka filiaalide lahtiolekuaegu.

Lisainfo Akadeemilise Raamatukogu kodulehelt www.tlulib.ee.

Õpikeskus

Akadeemilise Raamatukogu õpikeskus asub Astra õppehoones (Narva mnt 29).
Telefon 6409 180.

Õpikeskus on mõeldud üliõpilastele ja õppejõududele õppe- ja teadustöö tegemiseks. Abi õpikeskuse kasutamisel osutavad teenindajad ja erialareferendid.

Õpikeskuse lugemissaalide avariiulitel leidub järgmist kirjandust:

• sotsiaal- ja loodusteaduste ning informaatika õpikud
  • humanitaarkollektsioon
  • ainepaketid
  • Tallinna Ülikooli magistritööd (2010–2015. aastad, uuemad ETERAs)
  • teatmeteosed
  • erialane perioodika
  • päevalehed

Õpikeskus on avatud

E–R 9–19
L 11–16
P suletud

Õpikeskus on suletud korrastustöödeks iga kuu viimasel neljapäeval.

Õpisaal

Õpisaal on avatud kell 7–23 (v.a suurte pühade ajal, kui Astra maja on suletud).

Konsultandid

Konsultant on kohal E–R 10–17