Tallinna Ülikoolis kasutatakse e-õppe toena erinevaid e-õppe keskkondi, järjest enam avatud õpikeskkondi, aga ka kaasaegseid ja lihtsaid e-õppe terviklahendusi, nagu nt Edmodo või Google Classroom.

 

Põhilise e-õppekeskkonnana on TLÜs kasutuses HTMi Hariduse ja Noorteameti e. HARNO poolt hallatav Moodle. Õpetajakoolituse kursuste jaoks tuleb kasutada eDidaktikumi keskkonda.

E-õppe kasutajatugi: eope@tlu.ee

Oluline info õppejõule Moodle kasutamise kohta:

NB! Juhend välistudengitele jagamiseks: konto loomine ilma EV isikukoodita ja kursustele registreerumine. Kui Teie kursusel on õppijaid teistest riikidest, võib neile juhendit jagada.

Oluline info üliõpilasele: 
  • Moodle's olevatele e-kursustele registreerimiseks peab iga kasutaja looma endale konto. Moodle konto ei ole sama, mis TLÜ konto ja see tuleb igal juhul eraldi luua. 
  • Konto loomiseks ava https://moodle.edu.ee
  • Paremalt menüüst vali „Loo uus konto“, täida vajalikud väljad vaata enda postkasti, kliki automaatvastuses olevale lingile. Esimesel sisenemisel küsitakse Sinu isikukoodi. Edaspidi seda pole vaja sisestada.  
  • Kursusele registreerimiseks sisesta kursuse nimi otsingukasti. Kui õppejõud ei ole e-kursusele salasõna määranud, saad kohe siseneda (selleks vajuta nupule "Registreeri mind"). Kui kursus on kaitstud salasõnaga, saad seda küsida õppejõult. 
  • Edaspidi saad Moodle'sse sisse logida ka ID-kaardi, Mobiili ID, HarID või TAAT'i kaudu. TAAT võimaldab sisse logida TLÜ kasutajatunnnustega (TLÜ e-posti paroolid). Mobiili ID kasutamiseks tuleb oma profiili andmetesse lisada mobiiltelefoni nr.
  • Salasõna ununemise korral saad tellida uut salasõna siin