Linnakuga tutvumiseks on soovitatav leppida kokku aeg erivajadusetega üliõpilaste nõustajaga, et teha kohandatud majatuur.

Ratastooliga pääseb iseseisvalt:

  • Narva mnt 25 õppehoone Terra  (ruumide tähis T) saab läbi Astra maja III ja IV korrusele. 

  • Narva mnt 29 õppehoone Silva (ruumide tähis S) kõikidele korrustele läbi Astra maja ja teisele korrusele läbi Mare maja.

  • Narva mnt 29 õppehoone Astra (ruumide tähis A) kõikidele korrustele. Astra õppehoones on olemas inva-WC-d.

  • Uus-Sadama 5 õppehoone Mare (ruumide tähis M) kõikidele korrustele. Mare õppehoones on erivajadusega inimestele mõeldud WC.

  • Narva mnt 27 õppehoone Nova (ruumide tähis N) kõikidele korrustele. Nova õppehoones on ka inva-WC.

  • Osad TLÜ Akadeemilise raamatukogu lugemissaalid (Rävala pst. 10) on ratastooliga ligipääsetavad.

Tallinna Ülikooli õppehooned on ratastooliga liikuja seisukohast kaardistatud. Liikumisvabaduse leheküljega  saad tutvuda SIIN ja Tallinna Ülikooli majadega ja linnakuga SIIT. Nägemislangusega üliõpilaste liikumise hõlbustamiseks on kõigi õppehoonete treppide esimene ja viimane aste märgistatud punase-valge või musta-kollase (Silva) triibulise ribaga.

Liikumispuudega tudengi liikumine Mare ja Nova majas

Liikumine Mare majast (Uus-Sadama 5)  Nova majja (Narva mnt. 27)

Liiklemiseks Mare majast Nova majja saab kasutada kahe hoone vahelist tunnelit (vt. pilti). Ühendustunnel viib Nova maja trepikotta teise ja kolmanda korruse vahepealesele trepi rambile. Invatõstuki kasutamine võimaldab liikuda Nova maja teisele korrusele, kus edaspidi on võimalik kasutada majas liikumiseks lifti. Invatõstuki võti tuleb küsida Mare maja valvelaua töötaja käest. Nova majast Mare majja liiklemiseks tuleb küsida võti Nova infolauast. Võti tuleb hiljem valvelauatöötajale tagastada.

Nova ja Mare vaheline tunnel

Liikumine Nova majas

Ratastooli kasutajal ei ole võimalik kasutada Nova maja peasissepääsu vaid tal on võimalik kasutada autodele mõeldud kaldteed, mis viib esimesele korrusele (vt. pilti).  Kaldteel liiklemine ei tohiks põhjustada raskusi. Kaldtee viib Nova maja esimesele korrusele, mille uks on suletud, seega tuleb eelnevalt helistada maja infolauda (tel: 6199909), kus töötaja tuleb ust avama. Samuti on võimalik tudengil, kellel on regulaarselt majas loengud, küsida endale ukse magnetkaart. Edasiseks liikumiseks majas on võimalik kasutada lifti.

Ratastooliga ei ole võimalik iseseisvalt pääseda Terra maja II korrusele, Astra maja A-046 ja A- 018 ruumi, arvutiklassi A- 406* ja Mare majas ruumi M-134.

TLÜ üliõpilaselamus Karu tn 17 on sisustatud spetsiaalselt kohandatud majutuskohad ratastooli kasutavatele üliõpilastele.

Karu tn 17 üliõpilaselamu asub Tallinna kesklinnas Tallinna Ülikooli vahetus läheduses. 
2010. aastal rajati hoonesse kolmetoaline erivajadustega üürnikele kohandatud korter. Korteris on kaks ühekohalist ja üks kahekohaline tuba. Kahekohaline tuba on mõeldud kasutamiseks koos saatjaga.
Korter asub esimesel korrusel, sissepääs hoonesse on parklapoolsest uksest magnetkaardiga. Trepile on paigaldatud platvormtõstuk.
Pilte saad vaadata SIIT.

Lisainfo: http://www.dormitorium.ee/