Esileht - Ajaloo, arheoloogia ja kunstiajaloo keskus - Keskaja keskus

Keskaja Keskus

2005. aastal asutatud Keskaja Keskus on Tallinna Ülikooli Ajaloo, arheoloogia ja kunstiajaloo keskuse teadusvõrgustik, mis ühendab Euroopa keskaja uurimisega tegelevaid teadlasi Eestis.

Keskuse eesmärgid on: 

  • kujundada Eesti medievistidele innovaatiline uurimiskeskkond, mis hõlmaks ja ühendaks järgmisi uurimisvaldkondi nagu ajalugu, kunstiajalugu, arheoloogia, teoloogia ja kirjanduslugu;
  • algatada ja viia läbi Eesti ja Euroopa keskaega puudutavaid interdistsiplinaarseid uuringuid, mis aitaksid vaadata uue, laiema nurga alt Eesti varasemat ajalugu ning jõuda seeläbi lähemale meie identiteedi ja selle ajalooliste lätete mõistmisele;
  • lõimida Eesti keskajauuringud teiste regioonide kohta läbiviidava uurimistööga, tuues selle kaudu esile siinse ajaloo eripära ning seosed ja sarnasuse teiste riikide ajalooga.

Keskus korraldab ettekandekoosolekuid, teaduskonverentse, seminare ja avalikke loenguid; edendab oma tegevusvaldkonnaga seotud doktoriõpet, bakalaureuse- ja magistriastme keskajasuunalisi loengukursusi ja seminare; ning osaleb rahvusvahelistes uurimisprojektides ja teeb koostööd teiste samalaadsete institutsioonidega välismaal.

Keskuse liikmeskond hõlmab Euroopa keskajaga tegelevaid uurimisrühmi ja üksikuurijaid nii Tallinna Ülikoolist kui ka väljaspoolt.

TLÜ Keskaja Keskuse juhataja: 
Linda KaljundiVarasem juhatus:

Prof. Kersti Markus, TLÜ Keskaja Keskuse juhataja 2005–2010
Linda Kaljundi, TLÜ Keskaja Keskuse koordinaator 2005–2010
Martin Jänes, TLÜ Keskaja Keskuse koordinaator 2010-2012
Juhan Kreem, TLÜ Keskaja Keskuse juhataja 2010-2015
Kaire Tooming, TLÜ Keskaja Keskuse koordinaator 2012-2015

Kontakt

Aadress: Narva mnt 25, Tallinn 10120
Telefon: + 372 56 649 342