Esileht - Avatud akadeemia

Koostööfestivali korraldamise teatepulk anti üle Tallinna Ülikoolile

29.11.2017

Ettevõtjate ja teadlaste Koostööfestivalil „Õigel ajal õiges kohas“ anti järgmise aasta festivali peakorraldaja teatepulk üle Tallinna Ülikoolile.

Pidev tehnoloogia areng teeb ärid nutikamaks ja see seab inimestele üha uusi väljakutseid. OSKA uuringute andmetel saab juba praegu olemasoleva tehnoloogiaga automatiseerida vähemalt kolmandiku ulatuses tegevusi pea kolmveerandil ametikohtadel. Selle juures on aga oluline tähelepanu pöörata inimesele endale, järjepidevale õppimisele ning pidevale enesearenemisele.

__thumb_-2-Koostoofest.JPG

„Meie tugevus on võime siduda sotsiaal- ja humanitaarteadused tehnoloogia ja innovatsiooniga ning  just see saab olema üks võtmeoskus, mida vajame tulevikus,“ sõnas Tallinna Ülikooli arendusprorektor ja meediapoliitika dotsent Andres Jõesaar.

Sel aastal oli festivali peateema Inimene. Keskkond. Ressurss. Selleteemalised liftikõned pidasid spordibioloogia professor Kristjan Port, kes rääkis tervise ja töövõime hindamisest ning nõustamisest, ja jätkusuutliku arengu dotsent Mihkel Kangur, kes käsitles väärtuspõhist ettevõtlust kui strateegilist konkurentsieelist. Tarkvaratehnika õpetaja Romil Rõbtšenkov käsitles digitehnoloogiate valdkonna laboriteenuseid ning Andres Jõesaar rääkis ristmeedia kasutamisest (turundus)sõnumite edastamisel.

Ettekandeid on võimalik järelvaadata SIIN.