Esileht - Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut

BFMi „Säde“ ja „Pobeda“ Poola filmifestivali võistlustules

15.11.2017

Kaks Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi filmi – „Säde“ ning „Pobeda“ – osalevad rahvusvahelise filmifestivali Camerimage tudengifilmide võistlusprogrammis, kuhu on välja valitud 22 filmi. Tänavu 25. korda korraldatav Camerimage leiab aset 11.–18. novembril Poolas.

Camerimage tudengifilmide võistlusprogramm toetab algajate filmitegijate arengut ja annab võimaluse end võistlustules proovile panna. Igal aastal saadetakse programmi filme aina rohkematest koolidest üle maailma. Võitjad valib välja tuntud filmiloojatest ja tööstuse professionaalidest koosnev rahvusvaheline žürii. Parima kinematograafia autor pälvib Laszlo Kovacsi tudengiauhinna – Kuldse Kullese. Auhinnafondis on ka 10 000 poola zlotti.

"Säde" (2017; operaator - Péter Kollányi, režissöör - Rebeka Rummel, stsenarist - Laura Raud, helirežissöör - Aleksandra Koel, kunstnik - Freda Purik, produtsent - Johanna Maria Paulson) räägib tulekahju põhjustamise eest vanglas istunud Tristanist, kes leiab end vabadusse pääsedes olukorrast, kus kauaoodatud kohtumine õnnetuses viga saanud tütrega nõuab suuremat eneseületust, kui noor isa oodata oskas. Filmi "Säde" toetasid Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital.

„Pobeda“ (2017; operaator - Ermins Baltais, režissöör ja stsenarist - Vladislav Mukovnin, helirežissöör - Nikita Shishkov, kunstnik - Birgitta Silberg, produtsent - Diana Põdra) leiab aset 40. aastate lõpus. Vaatamata keelule võõraste inimestega suhelda, kohtub poiss ühel päeval uhiuue Pobedaga sõitvat meest, kes lubab õpetada teda autoga sõitma, kuid sellel lubadusel on saatuslikud tagajärjed.

Rahvusvaheline operaatoritööle keskenduv filmifestival Camerimage on üks tähtsamaid ja enim tunnutatud filmifestivale, mis keskendub kaameratööle ning selle loojatele - operaatoritele. Camerimage aitab olulisel määral kaasa operaatorite prestiiži kasvatamisele.