Esileht - Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut

BFMi Tiina Andreas nomineeriti Islandi filmi- ja teleauhinnale EDDA

14.02.2018

Tiina Andreas helistuudiost Film Audio ning BFMi helisalvestuse ja -režii dotsent on nomineeritud filmiga “Luik” ("Svanurinn") parima helirežii kategoorias filmi- ja teleauhinnale EDDA. Tegemist on 19. korda jagatava Islandi filmi- ja teleauhinnaga, millele Asa Helga Hjörleifsdottiri “Luik”  kandideerib üheksas kategoorias: parim film, režissöör, peaosatäitja, stsenaarium, operaatoritöö, helirežii, kostüümikunst, eriefektid ja helilooja. Auhinnasaajate pidulik väljakuulutamine toimub 25. veebruaril 2018 Reykjavikis.

Mängufilm “Luik” on Islandi-Saksa-Eesti koostööfilm, mille Eesti-poolne produktsioonifirma on Kopli Kinokompanii, produtsent on BFMi filmiproduktsiooni dotsent Anneli Ahven.

Islandil, nagu ka Eestis, on igaüks veetnud mõne suve maal, sugulaste juures. 9-aastase tüdruku Sól’i jaoks pole see vaba valik, sest pere pagendab ta metsiku ja üksildase looduse keskele ühe varguse pärast. Esialgu igatseb rikka fantaasiamaailmaga tüdruk tagasi koju. Tasapisi õpib ta siiski armastama tugevat tuult, voogavaid kõrsi, vettinud sammalt, veidi metsikuid hobuseid ja väikest vasikat, kelle sünni ja surma tunnistajaks ta on. Sarnaselt mõjub ka film, mis on piisavalt aeglane ja imekaunis, et endasse vaadata ja süveneda ning koos peategelasega küpsemaks kasvada. “Luik” põhineb hinnatud Islandi kirjaniku Guðbergur Bergsson samanimelisel jutustusel, mis on ilmunud ka eesti keeles Loomingu Raamatukogus aastal 2005.

Film esilinastus 2017. aastal Toronto rahvusvahelisel filmifestivalil, “Luik” on osalenud rohkem kui 20 festivalil, võitnud parima režii eest auhinnad nii Kairo festivalil Egiptuses kui ka Kolkata filmifestivalil Indias.

Kinod saavad filmi tellida Kinokoja vahendusel. Film on saadaval ka Telia VoD keskkonnas. 

Osades Gríma Valsdóttir, Thor Kristjansson, Thurithur Blaer Johannsdottir jt.

Stsenarist ja režissöör Asa Helga Hjörleifsdottir, operaator Martin Neumeyer, kunstnik Drifa Freyju Armannsdottir, kostüümikunstnik Silvia Dögg Halldorsdottir, helirežissöörid Tiina Andreas, Ants Andreas, monteerija Sebastian Thümler.

Filmi tootjad on Vintage Pictures, Junafilm ja Kopli Kinokompanii. Produtsendid Birgitta Björnsdottir, Hlin Johennisdottir, Gudbjörg Sigurdardottir, Verena Gräfe-Höft ja Anneli Ahven.

Filmi tootmist on toetanud ka Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital.

Treiler
https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=h_c8BfIEsm0

Lisainfo:
Anneli Ahven
anneli....at....kinokompanii.ee