Esileht - Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut

KorFest: „00:00“ ja “Lõkkel”

Toimub: 10.01.2018, kell 19:00-20:30
Koht: Teater Stella

Helin_ja_Liise-Marie.png

Etendused 10. ja 11. jaanuaril 19.00

Helin Jürmann (BA 2018) „00:00“

Tantsijad: Aleksandra Polokainen, Helin Jürmann, Katre Sabbal, Rea Haljasmäe, Richard Beljohin
Kostüümikunstnik: Krete Beljaev
Dekoratsioonid: Kristi Kalmus
Tšello: Angelika Anette Antsmäe
Grimm: Anya Manya, Karin Friedrichson
Muusika: Nine Inch Nails, Gustav Mahler, taTu, Tom Jones, Pet Shop Boys
Juhendaja: Renee Nõmmik

Igal lõpul on algus ja üleminek. Perioodne vahepala, kus me kohtume ja kõik vana olnu hääbub ja talletub. Aeg annab meie tegudele tähenduse ja väärtuse. Mis saaks, kui meil oleks võimalus taaskülastada oma elu tähtsamaid ja eredaimaid momente, mis meid on vorminud „Minaks“.  Kui palju vana, kadunud, uut leitakse? Kui palju sümboleid, hetki, nähtut, maailmavaateid, arusaamu, kogetut suudaksime kokku lugeda! Kes langetab meie eest otsused? Kas kuuluvad kõik valikud meie elus endi teha ja vastu võtta? 

Legendi järgi olevat väike Helin tatsanud juba ema kõhus olles saati, hõivanud sealse tantsuplatsi ning põhjustanud mitmeid unetuid öid mõlemale osapoolele. Sellest ajast peale pole suutnud paigal püsida ning elust on saanud üks lõpmatu tants. Teise varjundina endast olen laulnud ETV muusikastuudios 10 aastat ning lõpetanud Tallinna Muusikakooli tšello erialal. Mu enda koostise aluseks on alati kirg ja inimesed, uued kogemused ja vanade tuulte segu, huvi pakkuvad mõtted ja ideed pidevas muutuses. Elu on läbi minu silmade tants, kus kõik peab olema elav, jagav, õppiv, arenev ja ka laialivalguv .

Liise-Marie Valgi (BA 2018) “Lõkkel”

Tantsijad: Ingrid Elsa Mugu, Maarja Eliisabet Roosalu, Kirsi Mari Lepik, Lisanna Tälli, Rando Luik, Richard Ploompuu.
Valguskunstnik: Ants Kurist
Muusika: Maarja Nuut
Juhendaja: Sille Kapper

Mis juhtub, kui kaks erinevat kokku saavad? See on lavastus alati korduvast ja ikka erilisest. Nii pööriöös kui ka armastuses on alati olnud midagi salapärast, rõõmsat ja kurba. Põline on ikka kohtunud nüüdsega. Nii ka selles lavastuses.

Lavastuses on ühendatud moderntantsu ja pärimustantsu elemente, et näha ja näidata mõlemat uuest ja veidi tavapäratust vaatenurgast.

Liise-Marie tegeles tantsuga juba 4-aastaselt. Tantsuõpinguid alustas ta Kaie Kõrbi Balletistuudios. Peale 8 aastat balletistuudios tantsimist valis oma tantsuteekonna jätkamiseks tantsuansambel “Sõlekese”, kus tantsib ja õpetab praegugi. “Tee kõike nii, nagu sa oleksid üks suur kunstnik!”

Pileti hinnaga 7€ saab osta Piletilevist.

Teiste KorFesti lavastuste info leiab siit.