Esileht - Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut

Näitus "Tallinn elab – pilguheit pealinna tänavatele"

Toimub: 18.12.2017, kell 10:00 - 16.02.18 17:00
Koht: Nova fuajee

__thumb_-2-IMG_6255.JPG

16. veebruarini 2018 on BFM-i fuajees võimalik vaadata Kristian Saksa teist isikunäitust „Tallinn elab – pilguheit pealinna tänavatele“. Näituse lõpetamine toimub 12. veebruaril kell 11.00, kohal on ka autor ise. Näitus on keskendunud Tallinna tänavate olustikule ja ka vähem külastatavatele kohtadele.

Algselt oli autori jaoks tänavafoto juurde jõudmine osa plaanist seista silmitsi oma hirmudega. Nüüd on see leidnud kindla koha tema fotograafilistes ettevõtmistes ja laienenud erinevatesse Euroopa linnadesse.

Oma näituse kohta on autor öelnud järgmist:

__thumb_-2-ATO_8126.jpg

„Esimesed sammud olid arglikud ja teleobjektiiviga hiilides, kuid päevast-päeva ringi käies hakkas pelgamist tasapisi asendama põnevus ja õhin. Õigepea liikusin üha laiema vaatenurga suunas ja lõpuks jäi kaamera ette pidama lainurkobjektiiv. Julgust lisab muidugi ka see, et vana filmikaameraga pildistajale ei pöörata tänaval eriti tähelepanu. Kui pööratakse, siis on see ajendatud pigem huvist kaamera enda ja filmifotograafia vastu.

Nendest uitamistest selgus ka üks tõsiasi – ma ei tundnud oma kodulinna sugugi nii hästi kui ma enne arvasin. Siiani leian ma erinevaid põnevaid nurgataguseid ja sisehoove, millest võibolla kõik polegi teab kui fotogeenilised, kuid avastamisrõõmu pakuvad sellegi poolest.

Nendest käikudest on lõpuks kogunenud nii palju pildimaterjali, et tundsin endas valmidust välja valitud negatiivide suurendamiseks ja näituse korraldamiseks. Kuna ma olin valgustundlikuks materjaliks juba filmi valinud, siis tundus selle loomuliku jätkuna suurendada tööd vedelemulsiooniga kaetud akvarellpaberile. Ideena oli vedelemulsioon mulle ammu juba meeldinud ja ootas lihtsalt sobivat materjali, mida Tallinna tänavafotod ka pakkusid.“

Tööde lõpliku vormistuse lahenduse idee töötas välja Andres Toodo ja selle teostas laia puitraami ning muuseumiklaasi näol firma DieselArts.

Kõik tööd on müügiks ja neid on võimalik osta OKAPI galeriist (www.okapi.ee või Facebookis OKAPI Galerii). Tööde tiraaž on seitse ja raamituna maksab teos 400€ ning ainult paberil 200€