Erasmus+ projekt ENROPE toob kokku erinevate teadusharude noored teadlased, kes tegelevad keeleõppe uurimisega

ENROPE, ERASMUS+

Tallinna Ülikool on üks partneritest projektis ENROPE – European Network for Junior Researchers in the Field of Plurilingualism and Education. Haridustehnoloogia keskusel on juhtiv roll veebipõhise keskkonna arendamisel eesmärgiga luua mitmekülgne ja avatud digitaalne keskkond noorteadlaste koostöösuhete loomiseks ja arendamiseks üle Euroopa.

 

Projekti jooksul organiseeritakse kolm intensiivset õppenädalat, millest esimene toimub juba sel suvel Berliinis. Õppenädalal saab osa võtta mitmesugustest töötubadest, osaleda seminaridel tuntud ekspertide juhendamisel, külastatakse koole ja toimub palju muud huvitavat. Osalema on oodatud nii nooremteadurid, doktorandid kui ka magistrandid ning kandideerida saab projekti kodulehel https://enrope.eu/. Teine intensiivne õppenädal viiakse läbi 2020. aastal Pariisis ning kolmas 2021. aastal Barcelonas.

 

Lisaks intensiivsetele õppenädalatele koostatakse projekti raames ka kvalifikatsiooni käsiraamat ja töötatakse välja koostööplatvorm koos sisseehitatud e-portfoolioga.

 

Projekti koordineerib Berliini Humboldti Ülikool ning lisaks Tallinna Ülikoolile annavad projekti tegevustesse oma panuse partnerid Friisi Akadeemia, Goethe Ülikool Frankfurt, Istanbuli Ülikool Cerrahpasa, Exeteri Ülikool, Ramon Llull Ülikool, Siegeni Ülikool ja Sorbonne Nouvelle Ülikool (Pariisi 3. Ülikool).

 

Esimene projekti kohtumine toimus Frankfurdis Goethe Ülikoolis, kus Tallinna Ülikool esitles enda loodud veebilehte : https://enrope.eu/. Kohtumisel arutati, kuidas projekti edukalt juhtida ning selleks esitati vajalikke kavasid ja kokkuleppeid, samuti kavandati strateegiaid kvaliteedi tagamiseks ja info parimaks levitamiseks.

 

Projekt algas eelmise aasta septembris ning kestab kolm aastat. Järgmine kohtumine toimub märtsis Exeteri Ülikoolis.

 

image                         image