Esileht - Humanitaarteaduste instituut

Filosoofiline reede kutsub kaasa mõtlema

14.11.2017

Humanitaarteaduste instituudis on uus algatus – filosoofiline reede, mis kutsub kõiki filosoofia tudengeid, magistrante ja doktorante ning teisi TÜHI liikmeid või lihtsalt filosoofiahuvilisi kaasa mõtlema. 

Igal teisel reedel toimuvad vabas vormis filosoofiaseminarid, et koos küsida teravamaid ja täpsemaid küsimusi maailma, Eesti ja mõtlemise kohta. Kokku saavad kutsutud esinejad, TÜHI doktorandid, tudengid, teadlased ja õppejõud. Igal korral on fookuses mõni (külalis)esineja või probleem.

10. novembril toimus esimene üritus tudengitele, mille keskmes oli arutelu teemal "Milline võiks olla filosoofiaharidus 21. sajandil?".

Järgmine filosoofiline reede toimub 24. novembril kell 13.15 - 14.15 (ruumis M328), mil peateemaks on "Filosoofia ja teater". Ettekandega esineb TÜHI doktorant Eva-Liisa Linder, kes räägib Eesti teatrist kui ühiskondliku mõtte kujundajast. 

8. detsembril kell 13.30 – 15.00 (ruumis M328) on fookuses "Filosoofia ja film" ning vaadatakse episoode dokumentaalfilmist "The Trap". 

Kutsume üles kõiki, kes tahaksid ise teemat valida ja lühikest ettekannet teha või mõnda külalist kutsuda, sellest teada andma vanemteadur Liisi Keedusele (lkeedus....at....tlu.ee).