Esileht - Humanitaarteaduste instituut

Rootsi humanitaarteaduste mainekas auhind antakse professor Kersti Markusele

29.11.2017

Legendaarsete Rootsi riigiantikvaaride Emil ja Hans Hildebrandi teedrajavate teadustööde meenutuseks annab Svenska Fornminnesföreningen alates 1936. aastast välja Hildebrandi auhinda (Hildebrandspriset) väljapaistava töö eest Skandinaavia keskajauuringutes. Aastate jooksul on sellest kujunenud vanema ajaloo ja kunstiajaloo uurijatele kõige mainekam tunnustus, mis ei ole aga seni veel kordagi läinud Skandinaaviast väljapoole. Preemia antakse Kersti Markusele üle 6. detsembril Rootsi ajaloomuuseumis Stockholmis.


Kersti Markus on kunstiajaloo professor ja keskajauuringute vanemteadur. Ta õppis Tartu ülikoolis ajalugu ning kunstiajalugu, täiendas end Viini ülikoolis ja Rootsi instituudis Roomas. Kaitses doktorikraadi Stockholmi ülikoolis ning viibis Humboldti stipendiaadina Saksamaal.

Keskajauurijana huvitavad teda visuaalsete allikate kasutamisvõimalused Skandinaavia ja Läänemere regiooni ajaloo kirjutamisel. Peamiselt on ta uurinud Rootsi ja Taani 12.-13. sajandi visuaalkultuuri ning poliitilist ajalugu, Eesti keskaegset kunsti ja kloostriordusid. Lisaks sellele tegeleb ta kunstiteaduse ajaloo ja metodoloogia probleemidega ning maastiku-uuringutega