Esileht - Loodus- ja terviseteaduste instituut

In memoriam Hilja Aavik (17.12.1930 – 27.11.2017)

30.11.2017

27. novembril lahkus meie hulgast kunagine kauaaegne ülikooli õppejõud, käsitöö lektor Hilja Aavik.

__thumb_-2-Hilja Aavik.JPG

Hilja Aavik alustas oma tööd Tallinna Pedagoogilises Instituudis 1962. aastal, olles ise veel äsja avatud joonistamise, joonestamise ja tööõpetuse eriala kolmanda kursuse üliõpilane. Tööõpetusõpetajaid ette valmistava eriala esimese lennu lõpetajana jäi ta oma ainealaste teadmiste ja oskuste edasiandjaks ülikoolis kuni 1996. aastani. Nende pikkade aastate jooksul jõudis ülikooli lõpetada 34 lendu käsitöö ja kodunduse õpetajaid – kõigis neis kujundas Hilja Aavik armastust ja lugupidamist käsitöö vastu.

Head kolleegi ning õpetajat mälestavad nii endised kolleegid kui ka vilistlased käsitöö ja kodunduse erialalt.