Esileht - Loodus- ja terviseteaduste instituut

Tallinna Ülikoolis toimub sügisel mõjude hindamise konverents

07.02.2018

30. septembril toimub järjekorras teine Põhjamaade ja Balti riikide mõju hindamise konverents Nordic-Baltic Impact Assessment conference, mille peateema on keskkonnamõjude hindamise teooriad ja perspektiivid. Tegemist on kolmepäevase rahvusvahelise konverentsiga, mis toimub 30. septembrist - 2. oktoobrini Tallinna Ülikoolis.

Konverentsil tulevad arutlusele järgmised küsimused: mida peame tegema, et võidelda kliimamuutustega, kuidas kavandada elujõulisi linna- ja maapiirkondi, kuidas luua säästev toiduainete süsteem ning tekitada tasakaal ökosüsteemiteenuste ja majandustegevuse vahel? Konverents käsitleb ka mõjude hindamise rolli planeerimisprotsessides.

Esinejate seas on dotsent Maria Rosário Partidário (Lissaboni ülikool), professor Thomas Fischer (Liverpooli Ülikool), professor Jos Arts (Groningeni Ülikool), PhD Kaja Peterson SA (Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskus) ja dotsent Matthew Cashmore (Rootsi Põllumajandusteaduste Ülikool).

Konverentsil kohtuvad keskkonnaspetsialistid ning jagavad rahvusvahelises seltskonnas oma kogemusi keskkonnamõjude hindamise tähtsusest ning uutest väljakutsetest. Konverentsi korraldavad Tallinnna Ülikool, Eesti Keskkonnainstituut, Tartu Ülikool, Aalborgi Ülikool, Põhjamaade Ministrite Nõukogu jt.

Tallinn Ülikooli poolne info: Helen Sooväli-Sepping, helen.soovali@tlu.ee.

Lisainfo ja registreerimine SIIN.