Esileht - Haridusinnovatsiooni keskus - Üritused

Üritused

Tulekul üritused:


"Ideeaida jutud"

"Ideeaida jutud" on Haridusinnovatsiooni keskuse kohtumiste seeria, mille raames tutvustatakse erinevaid algatusi, põnevaid ideid ja arutletakse meie hariduse oleviku ja tuleviku teemal. Igal kohtumisel on vaatluse all kindel teema või küsimus ning kohal on ka külaline või külalised, kel teema osas huvitavad ideed või erialased teadmised. "Ideeaida jutud" on avatud kõigile huvilistele ning kohtumised toimuvad hubases Ideeaidas (ruum T410) Tallinna Ülikooli Terra maja 4. korrusel, Haridusinnovatsiooni keskuses. Iga kohtumine on omamoodi, aga alati on oodata uusi mõtteid, uusi tutvusi ja mõnusalt koos veedetud aega tassi kohvi või teega.

"Ideeaida juttude" kohtumiste teemasid ja külalisi saab soovitada siin.

Kohtumiste graafik:

K. 21. veebruar (16.00-18.00)
K. 28. märts (16.00-18.00)
K. 18. aprill (16.00-18.00)
K. 23. mai (16.00-18.00)
K. 13. juuni (16.00-18.00)

"Ideeaida jutud" esimene kohtumine toimub 21. veebruar 2018, kell 16.00-18.00. Teema: PISAst ei piisa: 21. sajandi oskuste arendamine "Liider minus endas" programmi näitel.

"Liider minus endas" programm toetab 4 võtmevaldkonna (loovus, koostöö, kommunikatsioon, kriitiline mõtlemine) arengut, mis on lastele olulised tööturul ning eduks ja õnneks isiklikus elus. Külalisteks on Ilmar Raudsep, "Liider minus endas" programmi ja Allianss Eesti Tulevik eestvedaja, ning Peetri kooli õpetajad, kes 2015/16. aastast on oma koolis programmi rakendanud. Tule, kuula, mis on programmis erilist ning milline on olnud Peetri kooli senine kogemus!

Registreeri esimesele kohtumisele siin

Lisainfo: maarjah....at....tlu.ee


Toimunud üritused:


EDUhäkk: Koolirõõm 2017 - intensiivne 48h hariduse häkkimiseks!

In english below!

Eesti kooli hea käekäik ootab meie kõigi hoolt ja panust! Leidmaks põnevaid ideid ja innovaatilisi lahendusi Eesti lasteaia, kooli ja ülikooli jaoks, korraldab Tallinna Ülikooli haridusinnovatsiooni keskus (HIK) koostöös Tallinna Ülikooli digitehnoloogiate instituudiga 20.22. oktoobril haridushäki Koolirõõm 2017!

Meie häkatoni fookuses on koolirõõm. Oodatud on ideed ja lahendused, mille realiseerimine aitab suurendada õppimise õhinat ning turgutada õpetaja ja õpilase silmasära. Lahendused võivad olla seinast seina – koolipäeva ja õpikeskkonna (ümber)organiseerimine, õpetajate ja õpilaste uued tegevusmallid, kogukonnasuhted, digivõimaluste kasutamine, õpilaste sõnaõiguse suurendamine, õppetöö liikumine väljapoole klassi- ja kooliruume jpm.

Mis on häkaton?

Häkaton või “häkk” on intensiivne ideedemaraton, kus kohapeal moodustunud meeskonnad töötavad 48 tunni jooksul välja ning arendavad mõnda uudset lahendust või ideed. Häkatone iseloomustab intensiivsus, meeskonnatöö ja võistlusmoment. Osalejaid toetavad mentorid ja inspireerivad kõnelejad. Ürituse lõpuks esitavad meeskonnad pakutava prototüübi või põhjalikult läbi mõeldud kavandi, mida hindab professionaalne žürii. Parimaid tunnustatakse ning ideede elluviimist toetatakse vastavalt võimalustele. Häkatoni formaat on populaarsust kogunud üle maailma, see on olnud innovaatiliste lahenduste mootoriks väga erinevates eluvaldkondades.

Keda ootame osalema?
  • Visionäärid ja ettevõtlikud inimesed, kes tahavad hariduses midagi ära teha;
  • õpetajad, koolijuhid ja teised haridustöötajad;
  • 18+ aastased õpilased ja üliõpilased (nooremad (15-17 a.) on oodatud, kuid eelneval kokkuleppel korraldajatega);
  • MTÜ-de jt huvigruppide esindajad, keda teema puudutab;
  • äri- ja IT-valdkonna spetsialistid, programmeerijad, turundusgurud ja (veebi-)disainerid;
  • erinevad eksperdid (psühholoogid, teadlased jt).

Üritus on tasuta, kohapeal toimub toitlustamine ning osalema on oodatud nii eesti kui ka inglise keele kõnelejad. Õpetajatele ja õpilastele, kes tulevad Tallinnast kaugemalt, püüame leida Eesti piires toetust transpordi ja ööbimise osas - soovi korral tuleb korraldajaid teavitada esimesel võimalusel registreerimisvormi kaudu või kirjutades meiliaadressil maarjah....at....tlu.ee.

Osalemiseks palume registreerida. Kui oled registreeritud, kuid ei saa enam osaleda, siis palun anna meile kindlasti teada, et saaksime sinu koha vajadusel kellelegi teisele anda.

Registreeru siin! Registreerimistähtaeg on pikendatud 18. oktoobrini!

Ideerünnak, 13. oktoober ja veebipõhiselt

Selleks, et Koolirõõmu häkatonil (20-22. okt) ägedaid ideid arendada, kutsume sind lühikesele ideerünnakule 13. oktoobril. Kas sul on juba mõni idee, kuidas koolirõõmu suurendada? Tule olemasoleva ideega või tule lihtsalt kaasa mõtlema! Võib-olla tekib parim idee just siin!

Võid oma ideid jagada ka veebis - nii leiad mõttekaaslasi juba varakult!
https://tinyurl.com/EDUhackIDEAS

13. oktoober, 16.00-18.00
@HIK, Narva mnt 25, 4. korrus, ruum T412

Ürituse kava

Reede, 20. oktoober

17.00 - Registreerimine, suupisted, kohv
18:00 - Avasõnad + inspireeriv kõne
19:00 - Ideede esitlemine osalejate poolt
19.30 - Meeskondade moodustamine väljavalitud ideede ümber + õhtusöök
20:30 - Töö meeskondades algab!
22.30 - Kojuminek

Laupäev, 21. oktoober

09:00 - Hommikusöök
10:00 - Checkpoint #1 - tiimid tulevad saali ja annavad korraldajatele ülevaate, kui kaugele nad jõudnud on oma idee arendamisega ja kas vaja millegagi abi
11:00 - Töötuba (“Õpimängude loomine” – Triinu Jesmin ja Martin Sillaots)
13:00 - Lõuna
13:45 - Mentorid külastavad meeskondi
18.00 - Õhtusöök
21.00 - Checkpoint #2 - tiimid tulevad saali ja annavad korraldajatele ülevaate, kui kaugele nad jõudnud on oma idee arendamisega
22.30 - Kojuminek

Pühapäev, 22. oktoober

09.00 - Hommikusöök
10.30 - Liftikõne harjutamine
13:00 - Lõuna
15:15 - Lõppüritus (liftikõned ja publiku küsimused)
17.00 - Võitjad kuulutatakse välja & tähistamine
18.00 - Orienteeruv lõpp

EDUhack: Joy of School 2017 - intensive 48h to hack education!

In order to find exciting new ideas and innovative solutions for Estonian kindergartens, schools and universities (and why not internationally?!), the Centre for Innovation in Education at Tallinn University in cooperation with the Institute of Digital Technologies is organizing on 20-22 October 2017 a hackathon called EDUhack: Joy of School 2017. 

Our focus is on the joy of/in school and we are looking for ideas that will help increase the excitement for learning and spark in the students' and teachers' eyes. The solutions can be diverse - from reorganizing the learning space and time at school, new ways of doing things, better relationships with the community, using digital solutions, increasing students' voice and participation, moving the learning outside of classroom etc etc.

What is a hacathon?

A hackathon is sort of an ideas marathon where on the spot teams are formed and they will work on developing an idea or a prototype for 48 h. Hackathons are characterized by their intensity, teamwork and competition. Participants are supported by mentors and inspiring speakers. By the end of the event, all teams will present their prototype or well-researched sketch of the idea, which is being assessed by the professional jury and other participants. The best teams and ideas are acknowledged. The hackathon format has gained popularity across the world, being a driver for innovation in a variety of fields.

Who are we looking for?

Visionaries and entrepreneurial people passionate about education, teachers, school leaders, students, (younger than 18 year olds are welcome but must agree it in advance with the organizers), NGOs and other civic activists concerned with the topic, business and IT specialists, programmers, marketing specialists, (web-)designers, experts such as psychologists, scientists etc who think they can contribute.

The event is free of charge, food will be provided, and both Estonian and English speakers are welcome! Teachers and students can get support with covering transportation and accommodation costs if they come from outside of Tallinn (but within Estonia) - if you need support, then indicate so on the registration form or write to maarjah....at....tlu.ee as soon as possible.

In order to attend the event, please register. And if you've registered, but cannot attend, then please let us know, so we can offer your place to someone else.

Register here! Registration deadline is extended until 18th October!

Ideathon on 13th October & on the web

In order to develop great ideas at the EDUhack: Joy of School, we invite you to a short brainstorming session. Do you already have an idea that will increase joy in/of school? Come with an existing idea of just come and think along! The best idea might just come about here!

You may also share your ideas on the web - this way you might find potential team mates already before the event!
https://tinyurl.com/EDUhackIDEAS

13 October, 16.00-18.00
@HIK, Narva mnt 25, 4th floor, room T412

Program

Friday, 20 October

17.00 - Registration, coffee & tea
18:00 - Opening words + inspirational speech
19:00 - Participants pitch their ideas
19.30 - Forming teams + dinner
20:30 - Team work begins!
22.30 - End of the day

Saturday, 21 October


09:00 - Breakfast
10:00 - Checkpoint #1 - teams come to the hall and tell organizers how they are doing and if they need any help with anything
11:00 - Workshop (Creating Learning Games – Triinu Jesmin & Martin Sillaots)
13:00 - Lunch
13:45 - Mentors visit teams
18.00 - Dinner
21.00 - Checkpoint #2 - teams come to the hall and tell organizers how they are doing and if they need any help with anything
22.30 - Kojuminek

Sunday, 22 October

09.00 - Breakfast
10.30 - Practicing the pitching
13:00 - Lunch
15:15 - Final event (pitching ideas & questions from the audience)
17.00 - Winnder announced & celebration
18.00 - Expected end of the event

Meie toetajad/ Our supporters:

__thumb_-2-rsz_1rsz_hik_logo.png

       __thumb_-2-rsz_1dti_est.jpg

__thumb_-2-rsz_edutegu_starter_logo_lilla_purple_rgbpdf_520x175.jpg

__thumb_-2-innove_logo.jpg

__thumb_-2-EL_Sotsiaalfond_horisontaal(7).jpg

__thumb_-2-erasmus-plus-logo.jpg

__thumb_-2-rsz_telia_logo.png

        

              __thumb_-2-rsz_tebo-opiveeb_logo.png

             

                  __thumb_-2-rsz_peaasi-ee_logo-slogan.png

              

__thumb_-2-rsz_logo_lamuu.png

__thumb_-2-rsz_11rsz_learning_games_logo_jpg.png

__thumb_-2-rsz_huvitavkool_logo_sinine_rgb_400.png