Esileht - Meeskoor - Koorist

Koorist

Dirigent Jüri: Meeskoori distsipliin on: laulame ja ei laula! 

Koor loeb end 1955. aastal asutatud Tallinna Pedagoogilise Instituudi Meeskoori järeltulijaks. Enamik praegusest lauljaskonnast kogunes 1999. aasta sügisel, mil dirigendid, kes soovisid Eesti meeskoori maastikul teha suuri muutusi, käisid läbi Tallinna gümnaasiume, et leida noori laulumehi. Siis sai kollektiivi nimeks Tallinna noorte meeskoor, aasta hiljem jätkati Tallinna Pedagoogikaülikooli meeskoorina. 2005. aasta ülikooli nime vahetuse tulemusena kannab ka koor Tallinna Ülikooli nime.


2015. aastal Inglismaal Cornwall International Male Choral festivali raames konkursil tugeva II koha.

Konkursi tulemused - http://www.cimcf.uk/2015festivalr.html

2003. aastal Eesti Meestelaulu Seltsi meeskooride konkursil B-kategoorias kolmas koht;

2005. aastal Soomes Rahvusvahelisel Leevi Madetoja nimelisel meeskooride konkursil pälvisime B-kategoorias esimese koha;

2008. aastal otsustasime osa võtta telesaatest Laululahing, mis kogu laulurahvale üllatusena, kujunes väga populaarseks. Sama aasta lõpus toimus Eesti Meestelaulu Seltsi meeskooride konkurss, millest meie koor võttis esimest korda osa A-kategoorias. Seal tunnustati meid neljanda kohaga, mille üle võib ainult uhkust tunda;

2015. aastal saavutasime Inglismaal, Cornwallis, rahvusvahelisel meeskooride konkursil „Cornwall International Male Voice Choral“ kaheteistkümne osaleja seas teise koha.

2016 . aasta detsembris sõidab meeskoori Tšehhi, Prahasse osalema rahvusvahelisel jõulufestivalil.

__thumb_-2-Meeskoor Saksamaal095.jpg

2010. aastal naasesime Tšehhist 38. Olomouc'i rahvusvaheliselt koorilaulu festivalilt kirikumuusika kategooria kuldmedaliga.

2012. aastal autasustas Tallinna Ülikooli rektor Tiit Land meeskoori dirigenti Jüri Renti TLÜ teenetemärgiga ülikooli heaks tehtud töö eest.

2013. aastal pälvis Indrek Vijard Gustav Ernesaksa fondi koorimuusika edendamise stipendiumi. 


Dirigent Jüri: Meeskoori laulu on kõige parem kuulata kinnise ukse tagant ja veel parem mitme kinnise ukse tagant.

Kogu selle aja on edasi viijateks olnud vabariigi kaks parimat dirigenti Jüri Rent ja Indrek Vijard. Nende aastatega on meist saanud ühtehoidev kollektiiv, kus ei hakka kunagi igav. Lauluproovidele ja esinemistele lisaks jätkub aeg-ajalt mahti ka teistel eesmärkidel kokku saamiseks, nagu näiteks piljard, bowling, male, jalg-, võrk- ja korvpall, või kasvõi tantsutrenn.

Tallinna Ülikooli Meeskoor on kõige kiiremini arenev meeskoor kodumaal nii laulu kui vaimu poolest. TLÜ meeskoor võtab alati vastu uusi lauluvendi, kel karu pole kõrvapeale astunud ning kes on huvitatud Eesti meestelaulu edasi kandmisest. Koori liikme kandidaat ei pea olema TLÜ tudeng, kuid keskkool peab olema lõpetatud ning vanust vähemalt 18.

Me ei ole kunagi kedagi uksepealt tagasi saatnud, võtame alati oma kollektiivi vastu uusi laulumehi, ainuke rangem tingimus on viisipidamine.