Esileht - Soveldaja

Rahvatantsuansambel Soveldaja

Rahvatantsuansambel Soveldaja tuli kokku 1980ndate keskpaiku. Repertuaaris on tantse folkloorist autoritantsudeni. 

Kollektiivi nimi SOVELDAJA on tulnud verbist “soveldama”, mis tähendab loomist, seadmist, kujundamist. Üks esimesi tantsukogujaid ja loojaid Anna Raudkats tavatses oma seatud tantsude alla kirjutada “soveldanud Anna Raudkats”. Siit saigi ansambel endale nime.

Soveldaja nime alla koonduvad tulihingelised tantsuhuvilised, kes tunnevad rõõmu aktiivsest tantsulisest liikumisest.

Soveldaja ridades tegutseb täna kolm tantsurühma: põhirühm (A-segarühm, 8 paari), noorem rühm (B-segarühm, 8 paari) ning naisrühm (N3-naisrühm, 12 tantsijat). Suursündmuste eel on kokku tulnud ka vilistlasrühm (B-segarühm, 8 paari). 

Soveldaja liikmeks on oodatud tantsuhuvilised inimesed - eelnevast tantsukogemuse nappusest ei tasu end heidutada lasta ning tulla võib nii üksi kui ka koos partneriga.

Omalt poolt pakume tempokat trenni, sagedasi esinemisvõimalusi, lõbusat seltskonda ning toredat viisi sisustada oma õhtupoolikuid ja palju muud head-paremat. Tantsuoskust lihvime nii iganädalastel treeningutel kui ka laagrites. Samuti on meil kombeks veeta ühiselt aega väljaspool trenni: pubides, grillipidudel ja üksteisel külas.

Rahvatantsuansambli kohta suhteliselt väikese kollektiivi tõttu oleme justkui üks suur pere, kellega saab jagada rõõme-muresid.

__thumb_-2-grupipilt2015_2016.jpg